A legjobb történelmi sorozatok, amiket kár lenne kihagyni

A legjobb történelmi sorozatok, amiket kár lenne kihagyni

Címlap / Kikapcsolódás / Szórakozás / A legjobb történelmi sorozatok, amiket kár lenne kihagyni

Imádjuk a sorozatokat és persze imádjuk az igaz történeten alapuló filmeket is. Ennél csak egy dolgot szeretünk jobban: amikor egy hosszú, részletesen kidolgozott sorozat igaz történeteket dolgoz fel. Mutatunk néhány példát, amit kár lenne kihagyni, hiszen a legjobb sztorikat mindig az élet írja, ráadásul rengeteg tanulhatunk belőlük.

Viktória (Victoria)

Ha történelmi sorozatokról van szó, valljuk be, a brit történelem az, amelybe legszívesebben belepillantunk.

Tele van ármányokkal, szerelmekkel, izgalmakkal, uralkodók jönnek-mennek és bizony van közöttük jó néhány, akinek az élete megér egy jó sorozatot.

Az egyik ilyen kétségtelenül Viktória királynő, aki csupán 18 évesen került Nagy-Britannia trónjára, és több mint hatvan évig uralkodott.

A Jenna Coleman főszereplésével, Daisy Goodwin regénye alapján készült sorozat eddig három évadot ért meg, és ezalatt végigkövethettük, ahogy a zabolátlan fiatal nőből feleség, családanya és nagy uralkodó vált.

Ha ez még nem lenne elég, a Downton Abbey-hez hasonlóan a Buckingham-palota személyzetének életébe is beleshetünk, érdekes korképet kapva az 1800-as évek Londonjáról.

 

A korona (The Crown)

Mintha élőben nézhetnénk a történelmet, olyan érzést kelt a II. Erzsébet királynéról szóló sorozat, amely az 1953-as trónra kerülésekor kezdődik és a tervek szerinti hat évad uralkodása hat évtizedét öleli majd fel.

Döbbenetesen izgalmas végigkövetni a fiatal, csupán 25 éves Erzsébet első szárnypróbálgatásait uralkodóként, küzdelmét az országért és a családjáért, házasságáért, amely apja, IV. György halálával idejekorán került hatalmas kihívás elé. Láthatjuk belső konfliktusaikat, családi drámáikat, de az egész országot, sőt Európát érintő kérdéseket is, amelyek ma már a történelemkönyvekben szerepelnek.

A hírek szerint egy korábban a Buckingham-palotában dolgozó bennfentes segítségével sikerült szinte megszólalásig hasonlóra építeni a díszleteket, mint a valóságban, és a pontosan bemutatott királyi protokollt is szakértők állították össze a filmeseknek és a színészeknek.

A Netflix sorozat harmadik évadára a hírek szerint 2019 végén számíthatunk, amelyben a 60-70-es években követhetjük a királynő uralkodását.

 

Az elit alakulat

A 2001-es sorozat Steven Spielberg és Tom Hanks munkáját dicséri, és soha nem látott pontossággal mutatja be az 101-es légi szállítású hadosztály 506. ezrede Easy századának történetét a kiképzéstől a normandiai partraszálláson át a II. világháború végéig.

A tízepizódos sorozat a háború és a fronton történek izgalmai mellett a katonák életébe is bepillantást enged, megismerhetjük emberi arcukat anélkül, hogy egy újabb, pátoszos amerikai filmet kapnánk.

Persze a háborús történetek nem mindenkinek jönnek be, de ha kicsit is tetszett a Ryan közlegény megmentése, akkor mindenképp jegyezd fel ezt a sorozatot, mert nagyon szórakoztató, informatív és nem mellesleg profi munka abból az időszakból, amikor még nem hódítottak ennyire a sorozatok, mint manapság.

Kihagyhatatlan!

 

The Sixties

A The Sixties című 2014-es dokumentum-sorozattal a hatvanas évekbe utazhatunk vissza, amely világszinten meghatározó évtized volt a történelemben.

Az évtized elején új, fiatal és népszerű elnökét ünnepelte az Egyesült Államok, majd néhány évvel később a Kennedy elleni merénylet rázta fel a világot.

Holdraszállás, hippi-mozgalom, a The Beatles üstökösszerű tündöklése és soha nem látott informatikai és gépészeti fejlesztések kísérik végig az évtizedet, ezekbe pillanthatunk be a tíz epizód során.

A sorozat nem csak az USA történelmére fókuszál, Európára is kitér, köztük a magyarországi Kádár-korszakra és az 60-as évek diákmegmozdulásaira is.

 

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!