Így teszi tönkre a bőrödet a közösségi média

Így teszi tönkre a bőrödet a közösségi média

Címlap / Stílus / Test / Így teszi tönkre a bőrödet a közösségi média

A Facebook, a Twitter, a Pinterest és társaik nemcsak a mókáról szólnak: amellett, hogy függőséget okozhatnak, még a bőrödre is rossz hatással vannak. Dr. Josie Howard, a San Francisco-i pszichiáter-bőrgyógyász felsorolta azt a hét módot, ahogy a folytonos pötyögés árt a külsődnek – mi pedig elhoztuk a listát, hogy tanulhass belőle!

Képernyő = korai öregedés

Ha órákig valamilyen kijelzőt bámulsz – legyen szó számítógép-monitorról, táblagépről vagy a mobilodról –, ráadásul még enyhén hunyorogsz is, akkor alaposan igénybe veszed a szemkörnyék érzékeny bőrét.

Ez a fajta igénybevétel sajnos az idő előtti szarkalábak melegágya, úgyhogy ideje befektetned egy minőségi szemkörnyékápolóra, s persze mellette tudatosabbá tenni a közösségimédia-használatodat.

Lélekromboló selfie-k

Az Oxford Dictionary a 2013-as év szavává kiáltotta ki az önportré rövidített angol megfelelőjét, miután 17 000%-kal nőtt a népszerűsége csupán egyetlen esztendő alatt.

Az önkifejezés természetes részévé vált selfie-k azonban rossz hatással lehetnek a bőrödre.

Hogyan? A hámréteg és a tudat nagyon szoros összeköttetésben áll, tehát ha óriási nyomást érzel egy tökéletes selfie elkészítésére, akkor a stressz gyulladás formájában jelentkezhet, ördögi körbe taszítva téged.

Mindig online lenni

Az imént említett stressz a testet és a tudatot is alaposan megdolgoztatja.

Ha éjjel-nappal késztetést érzel arra, hogy az interneten keresztül összeköttetésben maradj a világgal, akár szabályos elvonási tüneteid is lehetnek, ha éppen nincs lehetőséged a kattintgatásra.

Ez a fajta nyomasztó érzés tetszik, nem tetszik, a bőrödön fog először meglátszani.

A pattanásra hajlamosak még nagyobb hátrányban vannak, hiszen a megnövekedett kortizolszint hadat üzen a tökéletes pofinak.

Az okostelefon hatalma

Pánikba esel, amikor a mobilod nincs a közeledben? Nem vagy egyedül!

A kortünetnek neve is van: a nomofóbia azt jelenti, hogy félsz a világ körforgásából való kimaradástól.

A The Lancet című szakfolyóiratban nemrég publikált tanulmányból kiderül, hogy a britek 53%-a szabályosan rosszul van a telefonja nélkül.

Ez a fajta kényszer pedig akár pszichés eredetű pikkelysömör kialakulásához is vezethet.

A hangüzenetek és a VoIP csevegés ártalma

Számtalan program nyújt lehetőséget arra, hogy az internetet használva beszélgess másokkal, valamint a szolgáltatók egyre kedvezőbb tarifákat ajánlanak a hálózatukon folytatott csacsogásra.

Ha azonban a gyakran használt mobilodat folyton az arcodhoz nyomod, olyan csúnya kórokozók kerülhetnek a bőrödre, melyek hormonális hatás nélkül is mitesszereket, pattanásokat vagy gyulladást okozhatnak.

A headset és a kihangosítás sokkal egészségesebb!

A kijelző fénye éjjel

Úgy alszol, hogy a telefonod a közeledben van? Ilyenkor sem kapcsolod ki az értesítéseket, így a kijelző fel-felvillan?

Ez még akkor is óriási probléma, ha a hangot lenémítottad, mivel a fényhatások megzavarják az álmodat.

És a legkevésbé sem meglepő, hogy a megfelelő mennyiségű, illetve minőségű alvás hiányában mi lesz az arcoddal…

Már néhány órányi pihenésdeficit is azonnal meglátszik rajtad – hát még az, ha folyton hagyod éjjel villogni a telefonodat! A problémán szerencsére könnyedén segíthet egy szemmaszk.

Az élmények hajszolása

Ugye, milyen csábító olyan életet élni, hogy egyszer az egyik menő helyre csekkolj be, aztán pedig egy másikon pózolj önfeledten? A közösségi média az élmények hajszolására ösztönözhet, mivel egyfajta versengési kényszert plántálhat el benned.

Ha olyan gondolataid támadnak, hogy csak azért kellene elmenned valahova, mert régen volt már lájkolnivaló képed, akkor bizony a veszélyeztetettek között szerepelsz!

Megoldást nyújt, ha csak magadra hallgatsz, milyen eseményeken érdemes résztvenned.
Amennyiben úgy érzed, hogy a függőség elhatalmasodott rajtad, mielőbb keress fel egy pszichológust!

Segítséget kérni egyáltalán nem ciki – némán szenvedni viszont annál inkább az.

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!