VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
A 700 évvel ezelőtt élt rózsakereszteseknek még titokban kellett tartaniuk természetközpontú világszemléletüket. Tudáskincsük modern korunkban ismét terjedőben van, sokunk gondolkodásmódját előnyösen befolyásolja, gyakran még életet is ment. Ismerjük meg a rend célját és működését!
A társaság
A hagyomány szerint a rózsakeresztes testvériséget Christian Rosenkreutz orvos alapította a 15. században. Fiatalkorában bejárta a Közel-Keletet, ahol misztikus tudományokat tanult, melyeket akkoriban Európában nem oktattak, mert tabunak tekintették, de az ember javát szolgálták.
Miután hazatért, tudós társai kirekesztették maguk közül, szokatlan ismeretei és szemlélete miatt. Ezután alapította meg a rózsakeresztes rendet. Hét barátot és tanítványt vett maga mellé, mindegyik orvos és agglegény volt. A 17. században létrejött a vallásszabadság, és attól kezdve a társaság rohamosan bővült.
A rend célja
A rend alapítója Christian Rosenkreutz kémiai menyegzője címmel kiáltványt írt, amelyben hírt adott egy titkos társaságról. A társaság tagjai bölcsek és alkimisták voltak, akiknek az volt a céljuk, hogy túllépjenek Európa tudományos, vallási és politikai nézetein. Fel akarták világosítani az embereket a természet törvényeiről, meg akarták tanítani nekik, hogyan élhetnek harmonikus életet.
Horoszkópokat, tenyereket és arcokat elemeztek, ismerték a Hold alakjának változásaihoz kapcsolódó összefüggéseket, növényeket használtak a gyógyításhoz. Szemléletüket az oktatásra és a nevelésre is ki akarták terjeszteni, hogy a gyerekek megtanulják, hogyan boldoguljanak az életben felvilágosult szellemű felnőttként.
Holisztikus látásmód
A mozgalom igazán a 18. században bontakozott ki. Mielőtt a rend létrejött, az emberekben még megvolt a holisztikus tudás, nyitottak voltak a természet működésére és üzeneteire, és fel tudták azokat használni önmaguk és mások megsegítésére. Ezt a tudást sokáig a titkos társaságok őrizték. A szellemi világ felé való nyitottság 600 év múlva jelent meg, enélkül nem jöhetett volna létre a modern, felvilágosult gondolkodásmód, amely most újra terjedőben van.
A cikk folytatódik, lapozz!