Címlap / Életmód / Család / Takarítás, anyu a neved!

Takarítás, anyu a neved!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Na de ki takarít otthon?

Arra a kérdésre, hogy kinek a feladata az otthoni takarítás, a megkérdezett diákok 99 százaléka az anyukát jelölte meg. Úgy tűnik tehát, hogy ezen a téren semmi nem változott az elmúlt évszázadokhoz képest, dacára annak, hogy a legtöbb családban már nem csak az édesapák a kenyérkeresők.

Az eredményt némileg árnyalja, hogy az alsósok 25 százaléka, míg a felsősök 21 százaléka jelölte, hogy azapuka is szokott segíteni a takarításban, tehát az anyukák negyede azért számíthat némi támogatásra az otthon tisztaságát illetően.

Jövőbeli tervek

Az alsósok 67 százaléka a felsősöknek pedig 62 százaléka állította, hogy megtanították őket a takarításra –  legalábbis ellesték anyukájuktól a különféle fortélyokat. Jóval kevesebben voltak azok, akik valamelyik közeli rokontól, vagy az édesapától kaptak inspirációt és jó tanácsokat.

Olvass még a témában

Az alsósok jelentős része úgy nyilatkozott, hogy ők már 5-7 éves koruk körül tisztában voltak a takarítás alapjaival, míg a felső tagozatosok a 6-8 életévet jelölték meg ugyanerre a kérdésre válaszolva. Úgy tűnik, nem volt hiába a tanulás – függetlenül attól, hogy a tippek tudatosan érkeztek-e. A válaszadó alsós gyerekek 68% százaléka, a felsősök 69 százaléka számít arra, hogy a takarítás felnőttkorban az ő feladata lesz.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!