„Segítség, a gyerekem már utál tanulni és suliba járni” Mit tehet a szülő?

„Segítség, a gyerekem már utál tanulni és suliba járni” Mit tehet a szülő?

Címlap / Életmód / Család / „Segítség, a gyerekem már utál tanulni és suliba járni” Mit tehet a szülő?

Az oktatás kulcsfontosságú gyermekünk hosszútávú jövője szempontjából, hiszen teljesen mindegy, hogy akadémikus vagy szakmunkás lesz belőle, ahhoz, amiből élni szeretne, értenie kell – ehhez pedig megfelelő alapok kellenek. Teljesen természetes tehát, hogy ha a gyerek elveszíti a motivációját, az a legtöbb családban komoly stresszhelyzetet teremt. De mi állhat a háttérben, és hogyan segíthet a szülő?

VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton

Miért veszítik el a gyerekek a motivációjukat az iskolában?

Talán nincs is olyan óvodás, aki ne várná izgatottan az iskolát, és azt, hogy megtanulhasson írni, olvasni, és még több dolgot megérteni a világ működéséről. A kezdeti lelkesedés azonban sokakban idővel alábbhagy, aminek több oka is lehet.

Egyrészt a túlzott elvárások és az állandó nyomás mellett sok gyermek úgy érzi, hogy folyamatosan teljesítenie kell a szülők vagy a tanárok elképzeléseinek, ami stresszt és szorongást okozhat, és nagyon hamar kiégéshez, csalódottsághoz, motiválatlansághoz, vagy egyszerűen csak a kudarctól való bénító félelemhez vezet.

További nehézség, hogy az oktatási rendszer nem úgy van kialakítva, hogy alkalmazkodni tudjon a különböző tanulási stílusokhoz – sőt, mintha azt a módszert preferálná, ami a legkevesebb gyereknek felel meg, így még akik tudnak is haladni vele, azok is inkább csak alkalmazkodnak hozzá. Ha a tananyag nem elég izgalmas, a gyermek könnyen elveszítheti az érdeklődését, a mindennapok monotóniája pedig gyorsan kiirtja az egykor érdeklődő kisdiákokból a tudásvágyat.

Oldalak: 1 2 3 4 5

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/5
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!