7 segítő tipp kismamáknak, amik megkönnyítik a mindennapokat

7 segítő tipp kismamáknak, amik megkönnyítik a mindennapokat

Címlap / Életmód / Család / 7 segítő tipp kismamáknak, amik megkönnyítik a mindennapokat

Az anyaság elképesztően sokféle és erős érzelmi hatással jár. Korábban talán azt hitted, hogy egy kisbaba csakis örömforrás lehet, így az állandó fáradtság és időhiány miatt furdalhat a lelkiismeret. Tanácsainkkal segítünk, hogy ne így legyen!

Ne játszd a szuperhőst!

Ha mindent tökéletesen akarsz csinálni, valószínűleg néhány dolgot alaposan elszúrsz – ettől pedig még idegesebb leszel, aminek egyenes következménye a további kudarc.

Tudod, mi történik, ha véletlenül kiöntesz valamit a konyhában, a csemetéd nyilvánosan elsírja magát, vagy még nem férsz bele a várandósság előtti kedvenc nadrágodba? Semmi. Ne gyakorolj fölösleges nyomást magadra, koncentrálj a tényleges feladatokra!

Fogadd el a segítséget!

A régi időkben természetes volt, hogy egy kisbaba gondozásában a család összes női tagja részt vett: nagyik, dédik, nagynénik és testvérek.

Tehát nem kell szuperhős szerepre törnöd, a segítséget is nyugodtan elfogadhatod a mindennapokban.

Sőt, egyenesen kötelező, ha jót akarsz magatoknak! 

Jogos a többes szám, hiszen nemcsak te magad jársz jól, amennyiben a párod, a szüleitek vagy szakképzett segítő kéznél van, hanem mindannyian, akik a kipihentebb éneddel találkozhatnak – beleértve a kisbabádat.

Találkozz a barátaiddal!

Szülés után fényévekre tűnt luxusnak látszik egy önfeledt baráti találkozó a csajokkal.

Arról nem is beszélve, hogy ha szabad perceid adódnak, inkább ledőlsz az ágyban.

Ne hagyd, hogy a felnőtt társaság hiánya frusztrálttá tegyen: bátran hívd át azokat, akikkel szívesen csevegnél.

Sőt, egészen biztos, hogy egy 1-2 órás kimenőt a párod közbenjárásával meg tudsz oldani!

Lógasd a lábad!

A fű kibírja nyírás nélkül, mint ahogy a mosatlan edények is kibírják még legalább néhány óráig.

Kismamaként fontos, hogy legyenek olyan pillanataid, amikor csak a kisbabádra és magadra figyelsz!

Üljetek ki a teraszra, pihenjetek egy napfényes parkban, vagy egyszerűen telepedj a kiságy mellé, és feledkezz bele az alvó csöppség látványába! Fontossági sorrendben hol vannak ehhez képest a tárgyak…?

Hagyd kettesben a papával!

Tény, hogy egy újszülött gyakorlatilag teljesen kiszolgáltatott – és te vagy az egyetlen a világon, aki kielégítheti valamennyi szükségletét. Ne feledd azonban, hogy a csemete szerető apukájának kezében is biztonságban van.

Egy kis pelenkacsere-oktatás és tejtartalékolás után pedig minden adott hozzá, hogy ők ketten jól érezzék magukat, te meg azt csináld, amihez kedved szottyan!

Adj magadnak időt!

Képzeld, egyik nő sem született úgy, hogy a fejében volt az anyaság valamennyi tapasztalata. Persze, léteznek olyanok, akik megmagyarázhatatlan empátiával rögtön tudják, mi kell a babának.

Az esetek többségében viszont gyakorlat teszi a mestert, és a kismamák eleinte tanácstalanul pislognak az ordító csecsemőre. Az apróságokhoz nincs használati utasítás, elvégre mindegyikük más.

Ne várd el sem magadtól, sem tőle az azonnali, feltétlen alkalmazkodást! Minden kialakul az idők során.

Váltsd az „éjszakai műszakot”!

A baba életének azon szakasza, melyben éjszakánként is etetésre van szüksége, embert próbáló időszak a szülők számára. Kutatások bizonyítják, hogy a mellből és cumisüvegből történő táplálás váltogatása a legegészségesebb, így az éjjelek felét bátran a párodra bízhatod.

Hidd el, eszébe sem jut majd élcelődni a szúrós hangulatodon, ha megtudja, milyen egy feláldozott éjszaka!

Előfordulhat, hogy úgy érzed, az említetteknél komolyabb segítségre van szükséget. Amennyiben állandó rosszkedv gyötör, beszélj a háziorvosoddal vagy a védőnővel a szülés utáni depresszió eshetőségéről, illetve fontold meg egy állandó háztartási segítő alkalmazását!

VIDEO 10+1 sminkes trükk, amit bárcsak előbb tudtál volna

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!