Mire és mivel jó a fülgyertya?

Mire és mivel jó a fülgyertya?

Címlap / Életmód / Egészség / Mire és mivel jó a fülgyertya?

Hallottál már a fülgyertyáról? Napjainkban egyre elterjedtebbé vált ez a csoda-gyógyeszköz. Ismerd meg mi mindenre ajánlott a fülgyertya használata!

A fülgyertya előnyei

Rengeteg betegség gyógyítására használhatjuk, óriási előnye, hogy nem csak hatásos, de fájdalommentes és veszélytelen is.
A fülgyertya készítése közben a hozzáadott illóolajok is növelhetik a gyertya hatékonyságát, vagy ezeknek az olajoknak a hatása következtében a gyertya alkalmazása ki is terjeszthető más betegségek gyógyítására.
A hatás fokozható, ha további gyógyszermentes otthoni kezelést is alkalmazunk a gyertyázás mellé.

Nátha

Ősszel nagyon gyakori az orrfolyás és orrdugulás, amelyeket a fülgyertya nagyon hatékonyan orvosol.
A még jobb eredmény érdekében válasszuk a kamillával, eukaliptusszal, vagy borsmentával átitatott gyertyákat, és a gyertya használatát egészítsük ki ugyanilyen hatóanyagú (borsmentás vagy eukaliptuszos) inhalálással, vagy esetleg sós orrcsepp használatával.

Megfázás

Elég néhány percet a hideg időben tartózkodni és máris kész a megfázás.
Mikor még nem jelentek meg a tünetek, de már érezzük, hogy nem vagyunk telejesen jól, akkor érdemes használni a kamillás vagy eukaliptuszos  gyertyát, kiegészítve minél több csipkebogyó vagy hársfa teával és ha szükséges, akkor forró rozmaringos lábfürdővel.

Torokfájás

Ha megfáztunk vagy elkaptunk valamit, szinte biztos, hogy a torkunk is megfájdul. Erre legjobb a levendula vagy zsálya felhasználásával készített fülgyertya, kiegészítésnek pedig méz, ami megnyugtatja a torkot és a teafa, rozmaring, kakukkfű vagy kamilla teával való toroköblítés.
Ez megnyugtatja és fertőtleníti is a torkunkat, megakadályozza, hogy a betegség tovább terjedjen.

Köhögés, légúti problémák

Mielőtt a megfázásunk rámenne a tüdőnkre, célszerű a borókabogyós gyertyát használni, garantáltan jobban leszünk tőle. Kiegészítésként javasolt a kakukkfüves vagy ánizsos tea alkalmazása.

Fülbetegségek, fülpanaszok

Ha fülzúgást érzünk, akkor mindenképpen ajánlott a propoliszos vagy kamillás fülgyertya alkalmazása. A gyertya használatával eltűnik a felesleges fülzsír, és könnyen lehet, hogy máris megoldódott a problémánk.
Ha makacsabb fájdalommal van dolgunk, akkor próbáljuk ki a fejmasszázst, különös tekintettel a fül körüli területekre, vagy vegyük igénybe az akupunktúrát.

Fejfájás

A makacs fejfájás pokollá teheti napjainkat, hiszen az egész napi kedélyállapotunkra kihatással lehet. Hogy ne így legyen, használjuk a citromfű vagy kamilla hozzáadásával készített fülgyertyákat. Kiegészítésként menjünk sokat friss levegőre és tegyünk akár több rövid sétát nap közben.
Fejfájás esetén mindenképpen igyunk több vizet, ez sokszor már önmgában is megoldja a problémánkat. Ha továbbra is fáj a fejünk, vegyük igénybe a fejmasszázst, vagy masszírozzuk magunknak a szemöldök közötti orrgyököt. 

Relaxálás

Ha feszültebbnek érezzük magunkat az átlagnál, vagy egyszerűen csak szeretnénk relaxálni és a nyugalommal, saját békénkkel foglalkozni, akkor mindenképpen tegyünk egy próbát a gerániummal, citromfűvel vagy muskotályzsályával készített gyertyákkal.
Kiegészítésként jógázzunk, meditáljunk, és lehetőleg ne fogyasszunk koffein tartalmú italokat.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!