Egy napon belül számtalan olyan okot szolgáltatunk egymásnak, melyekkel megbántunk másokat. Ami nekünk semmiség, nem feltétlen jelenti azt, hogy másnak is jelentéktelen dolog, ezért kezeljük minden tettünket óvatossággal, hiszen soha nem tudhatjuk, hogy kiben milyen folyamatokat indít el.
🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
A filmekben bár roppant közkedvelt búcsúzás, hogy egymásra csapják a telefont, a valóságban viszont még Amerikában is megvárják az elköszönést, bármennyire is hihetetlen. Ez valamikor kialakult a filmvilágban, de az életben már egy roppant udvariatlan dolognak számít. Főleg, ha egy ismeretlen emberrel folytatsz beszélgetést és nem megvárva az ő elköszönését teszed rá a kagylót. Ez azt sugallja, hogy a beszélgetőpartner nem elég fontos, esetleg a kommunikáció volt unalmas.
2/7 Segíthetek?
Amikor látunk valaki nehéz szatyrokkal, éppen a lakáskulcsot keresve, a legudvariatlanabb dolog elmenni mellette és nem kinyitni neki az ajtót, ha éppen mi is oda tartunk. Nem feltétlen kell segíteni a cipekedésben, viszont a kulcsok keresgélése és az ajtó kinyitása helyett koncentrálhat az illető a kezében lévő szatyrokra, ezzel is egy plusz feladat alól mentesítjük őt. Borzasztó udvariatlan belökni előtte az ajtót és nem tartani azt, miközben szemmel láthatóan súlyos csomagokat cipel.
Igazán kiakasztó, mikor már hosszú percek óta sorban álltok egy kávézóban és az előttetek álló személy a pulthoz érve gondolkozik el azon, hogy mit is kíván igazán. Nincs ezzel baj, ha senki sem áll mögötte, de ha méteres sor kígyózik még a bejárati ajtón túl is, akkor ez egy roppant udvaritalan szokás. Nem csak a vendégekkel, de az ott dolgozókkal szemben is, hiszen nekik kötelességük tájékoztatást adni a kínálatról, viszont a kiszolgálással is haladniuk kell közben.