Ma már nem találunk olyan szegletet a házban, de kinagyítva, a bolygón sincs lassan olyan hely, melyet ne lepnének el a mikroműanyagok, melyeknek számtalan egészségügyi káros hatása ismeretes. De mégis mit jelentenek a mikroműanyagok az egészségünkre nézve, és hogyan tudjuk mennyiségüket minimalizálni?
A mikroműanyagok, azaz az öt milliméternél kisebb műanyag részecskék szinte mindenhol ott vannak, egész életünket átszövik, és beszivárogva a bélrendszerbe, a véráramba vagy éppen a bőr szerkezetébe komoly egészségügyi problémákat vethetnek föl, nem is beszélve a környezeti károsító hatásukról. Előrejelzések szerint, ha így halad a bolygó műanyag felhasználása, 2050-re 10 milliárd tonna (bele se tudunk gondolni, az milyen sok) rosszul kezelt, nem lebomló műanyag kerül a természetbe.
Bár a mikroműanyagok csökkentése saját magunk körül nem egyszerű feladat, hiszen mindenben ott vannak pl. a levegőben, a talajban, a porban, a vízben, és a körülöttünk lévő tárgyakban is, de azért nagyon fontos, hogy valamilyen módon csökkentsük a minket körülvevő részecskeexpozíciót.
Szerencsére, ahogyan a tudomány egyre közelebb kerül a mikroműanyagok teljes feltérképezéséhez, ma már számos lehetőséget ismerünk annak érdekében, hogy csökkentsük ezeknek a káros kis részecskéknek a hatását és mennyiségét a háztartásunkban.
Íme 7 módszer, mellyel jelentősen leredukálhatjuk a mikroműanyag-felhasználást, hogy minél kevésbé szennyezzük a környezetünket és megóvjuk egészségünket:
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
A cikk folytatódik, lapozz!