Ciki
A kilencvenes években születtem, amikor már szép, modern neveket adtak a szülők a gyerekeiknek, ennek ellenére és valamiért Jolán lettem. Világéletemben gyűlöltem a nevem. Annyira ciki volt a sok Szandi, Mónika, Ági stb. „normális” nevek között. A becézése is borzasztó, nem is vagyok hajlandó hallgatni arra, hogy „Jolika.”
Érthetetlen
A nevem Kajetán. Soha senki nem hallott még erről a névről, életem nagy százalékában a nevemet magyarázom. „Latin formája a Gaetanus, jelentése Gaeta városából való férfi.” Ezt a mondatot már több ezerszer mondtam el életem során. És mi a legfrusztrálóbb? Hogy a bátyám Peti, az öcsém pedig Zoli. Ők rendes nevet kaptak, egyedül én nyertem meg ezt a rémálmot.






