Az édesburgonya ezer arcával sikeres a magyar márka – interjú a Hékás tanyasi finomságok tulajdonosával

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Az édesburgonya ezer arcával sikeres a...

Az édesburgonya ezer arcával sikeres a magyar márka – interjú a Hékás tanyasi finomságok tulajdonosával

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Néhány évvel ezelőtt azonban még egyáltalán nem volt ismert hazánkban ez a zöldség – amikor viszont a hazai klíma lehetővé tette a termesztését, két fiatal, Márkusné Tukacs Júlia és Márkus Dávid úgy döntöttek, hogy komolyabban is elkezdenek foglalkozni vele. Hamarosan már tőlük lehetett vásárolni az országban elsőként lila és fehér édesburgonyából készült lisztet, manapság pedig már széles, környezetbarát és sokféle diétába beilleszthető édesburgonyás termékkínálattal rendelkeznek.

Mindketten fiatalok vagytok. Hogyan jött a saját vidéki vállalkozás ötlete?

Mindketten Budapesten nőttünk fel, de egy idő után vidéki életre vágytunk. Dávid már belefogott a mezőgazdaságba, mielőtt megismerkedtünk. Én általa csöppentem bele és azonnal megszerettem ezt az életformát. Az elején még szezonálisan gazdálkodtunk, egy lakókocsink volt a föld szélén, palántákat neveltünk áprilistól júniusig.

Mellette én tanultam, voltak más munkáim. Szerettünk volna az évnek minél nagyobb részében ezzel foglalkozni, így elkezdtünk zöldségeket is termeszteni, így már októberig gazdálkodhattunk, télen pedig válogattuk az eladásra szánt zöldségeket. Aztán pár év alatt jutottunk el oda – a feldolgozásnak köszönhetően -, hogy teljes egészében a vállalkozásunkból tudjunk élni.

Olvass még a témában

facebook.com/tanyasihekas

Oldalak: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/11
Következő»
🎥 A legerősebb csillagjegy párosok, akik tökéletes házastársak lesznek
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!