Leégés utáni hűsítő házi praktikák

Leégés utáni hűsítő házi praktikák

Címlap / Stílus / Test / Leégés utáni hűsítő házi praktikák

Nyáron, a napfürdőzés közben a legjobb védekezés ellenére is előfordulhat, hogy bőrünk rákvörös árnyalatot ölt. Tudd meg, mik azok praktikák, melyekkel csillapíthatod a fájdalmas leégést.

Megelőzés

Természetesen a legjobb, ha megfelelően gondoskodsz a megelőzésről! Először is válassz a bőrtípusodnak megfelelő napvédőt, másodszor pedig használd!

Kérdőívezéssel ugyanis megállapították, hogy a megannyi figyelmeztetés ellenére még mindig sokan mellőzik ezeket a készítményeket. Ezen kívül tartsd be a folyton hangoztatott szabályokat, például, hogy 11 és 15 óra között inkább húzódj árnyékba!

Ha mégis megtörtént a baj, a következő módszerekkel csillapíthatsz az égő, fájó érzésen!

Ne jegeld

Ha mégis leégett a bőröd, az első, hogy hűtsd le a felületet, viszont kerüld a szélsőséges hőmérsékletet, például a terület közvetlen jegelését, ugyanis azzal csak még jobban ártanál magadnak.

Való igaz, a fájdalmat enyhíti, de meghosszabbítja a gyógyulási időt, mivel az égési sérülésen könnyebben és hamarabb fagyást okozhat, ami még jobban roncsolja a bőrt.

Ha mindenképp ragaszkodsz a jég hűsítő hatásához, akkor inkább tedd bele egy rongyba, és úgy borogasd a felületet!

Víz

Nagyon fontos, hogy a leégés dehidratációt okozhat kívül-belül, ezért igyunk minél több vizet.

Amennyiben a vizeleted színe inkább átlátszó, mint sárga, akkor azt mutatja, kezd helyreállni a vízháztartásod, ezért ha lehet, ahhoz igazítsd, hogy mennyi folyadékot veszel magadhoz!

Próbáld tartani a napi minimum 2 liter víz fogyasztást és fogyassz minél több lédús gyümölcsöt és zöldséget.

Hűsítő fürdő

Ahogy említettük, a víz nemcsak belsőleg, de külsőleg is fontos.

Az égett területen átmeneti vízhiány keletkezik, így a gyógyulást meggyorsíthatod, ha hidratáló krémmel is kezeled, valamint készíthetsz magadnak nyugtató, gyulladáscsökkentő fürdőt is.

A kádba ekkor szórhatsz holt tengeri fürdőt, levendula, vagy kamilla illóolajat, majd merülj el benne, és érezd, ahogy egyre inkább megnyugszik a bőröd.

Kerüld a meleget

Amíg nem gyógyult meg teljesen a leégett felület, kerüld a meleg vizes zuhanyzást, vagy fürdést.

Lehet, hogy kint pillanatnyilag hűvösebb van, és jól esne egy kicsit felmelegíteni magad, de inkább válaszd a langyos hőmérsékletet, különben igencsak meghosszabbítod a gyógyulási időt, ráadásul a fájdalom is fokozódik, ahogy a meleg víz hozzáér a bőrödhöz.

Tejföl

A népi gyógyászat szerint a hideg tejföl csodákra képes a leégés terén.

Kend fel a bőrödre, majd egy kisebb anyaggal bugyoláld be! Igaz, ez egy idő után megszárad, de még akkor is kifejti jótékony hatását, mivel rengeteg vitamin és ásványi anyag található benne.

Akár az egész éjszakára is magadon hagyhatod, így reggelre csillapodhat, esetleg meg is szűnhet az égő, feszítő érzés, a gyulladás mértékes pedig mérséklődhet.

Sör

Sokan leégésre sört is ajánlanak- persze nem belsőleg.

Ebben az italban ugyanis olyan enzimek és vitaminok találhatóak, melyek segítenek enyhíteni és megszüntetni a kellemetlen tüneteket, sőt, használatával elméletileg elkerülhető a napégés is, viszont mivel nem tartalmaz UVA és UVB szűrőt, illetve alkoholtartalma kissé szárítja is a bőrt, ezért napozáskor nem igazán állja meg a helyét.

Almaecet

Az almaecettel való kezeléssel csökkenthetjük a hámlás, valamint a hólyagok mértékét, ezen kívül csillapíthatjuk a bőr feszülését is.

Itass át egy vattapamacsot almaecettel és finoman nyomkodd oda a fájó, égő részhez.

Ezt ismételd meg egy nap annyiszor, amennyiszer csak jól esik, mivel nagyban elősegíti a sebgyógyulást, ráadásul a fertőzésektől is megvéd.

VIDEO A csillagjegyek stresszkezelése a legrosszabbtól a legjobbig

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!