Kellemes pillanata a társasági életünknek a barátokkal, rokonokkal való találkozás bármely formája. Lehet ez egy közös kávé, egy délutáni tea otthonunkban vagy épp egy éttermi vacsora. Ahhoz hogy társasági életünk valóban harmonikusan működjön, közkedvelt vendégek lehessünk – olyanok akiket mi magunk is szívesen vendégül látnánk otthonunk négy fala között – érdemes betartani néhány alapszabályt.
Talán a legáltalánosabb hiba, hogy túl hosszúra nyúlik egy-egy találkozó. Mindez a minőség rovására mehet, mikor egyfajta fáradtságérzet önt el bennünket egy találka után. Egész egyszerűen túlléptük az optimális időtartamot. Elfecsérelve azt a kellemes érzést mikor szeretnénk viszontlátni valakit.
1/3 Közös kávézás
A leggyakoribb és a leggyorsabb kapcsolatfenntartási mód egy „közös kávé”. Mit is jelent ez valójában? Először is megfelelő meghívást, időpont- és hely tekintetében. Ha tudom, hogy a barátnőm a város másik végén dolgozik délután 17.00 óráig és tömegközlekedést használ, nem fogom 16.00 órára meghívni kávézni egy városon kívüli trendi kis kávézóba, csak azért mert nekem az lenne kényelmes és a kávé is olyan finom azon a helyen.
Választhatom a szombat délelőttöt, egy gyalog is könnyen megközelíthető kávézóban vagy javasolhatok egy munka utáni időpontot az munkahelye közelében. Mindezt időben, egy kávé esetén néhány nappal az esemény előtt illik egyeztetni. Pontosságom és kedvességem lesz az ajándékom a másik fél számára. A közös kávé időtartama 30 perc. Ez az az ideális időintervallum mely szintóniában van az alkalommal. Ha több időt szeretnénk közösen tölteni, már nem egy kávéról van szó.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!