Gyakran beszélsz olyan dolgokról, amiket aztán megbánsz? Ezt a trükköt vesd be

Gyakran beszélsz olyan dolgokról, amiket aztán megbánsz? Ezt a trükköt vesd be

Címlap / Életmód / Lélek / Gyakran beszélsz olyan dolgokról, amiket aztán megbánsz? Ezt a trükköt vesd be

Ugye veled is előfordult már, hogy kimondtál olyat, amit aztán később megbántál? Időnként ez szinte mindannyiunkkal megesik, de ha úgy érzed, hogy veled túlságosan is gyakran fordul elő, akkor érdemes kipróbálnod egy trükköt, ami sok kellemetlen helyezettől kímélhet meg. Szerencsére egy igazán egyszerű, könnyen elsajátítható módszerről van szó, így tényleg minden adott ahhoz, hogy hamar alkalmazni tudd.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Régi, de annál jobb módszer

A három rostás technika eredete messzire nyúlik vissza: az alapjait a híres görög filozófus, Szókratész fektette le. Méghozzá a hagyomány szerint úgy, hogy egyszer egy férfi odament hozzá, és mondani akart valamit, mire Szókratész három kérdést tett fel neki, hogy ellenőrizze az értelmét annak, amit mondani szándékozott.

  • Az első kérdés így szólt: Igaz, amit mondani akarsz?
  • A második: Ha nem biztos, hogy igaz, amit mondani akarsz, akkor legalább jó?
  • Míg a harmadik: Valóban fontos és szükséges elmondani?

A legendák szerint a férfi egyik alapelvre sem tudott igennel válaszolni. A három rostán szimbolikusan átesve megkímélte attól, hogy haszontalanul megszólaljon. Ez a rosta pedig a mai életben is igazán tanulságos lehet, hiszen aligha tehetünk jót magunknak vagy másoknak azzal, ha olyan dolgot mondunk, amiben nem vagyunk biztosak, nem is pozitív és még csak nem is szükséges? Bőven elég akkor elmondanunk bármit is, ha legalább egy rostán megakad.

dikushin/istockphoto.com

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!