Kiderült: A hajszárító mégis csak jobb a hajnak, mint a sima levegő!

Kiderült: A hajszárító mégis csak jobb a hajnak, mint a sima levegő!

Címlap / Stílus / Kiderült: A hajszárító mégis csak jobb a hajnak, mint a sima levegő!

Hajszárító használata vagy levegőn szárítás – ez itt a kérdés, melyet minden nő élete során legalább egyszer feltesz magának. Ha kint meleg van, előszeretettel szárítjuk a friss levegőn és a napon a hajunkat, ám a hűvösben sajnos kénytelenek vagyunk a hajszárítóért nyúlni. Örök vita tárgyát képezi az egészséges hajszárítás témaköre, melynek megpróbáltunk a végére járni!

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Akkor most hogy szárítsuk a hajunkat?

Ezek szerint mégis csak az a jó, ha hajszárítót eszközölünk a folyamat során. Viszont, tekintve a kutatások eredményeit, illetve magát a tényt, hogy a hajszárító melege árt a hajunknak, felmerül bennem a kérdés, hogy akkor milyen hőfokon lenne ideális használni a hajszárítót? A kérdés azért is vicces, mert nagyon sok hajszárító – köztük itthon az enyém is, egyáltalán nem állítható. Persze azt tudom szabályozni, hogy hideg, langyos vagy meleg levegőt fújjon, de arról, hogy hány fokos maga a kiáramló levegő, halvány fogalmam sincs.

Szakemberek azt javasolják, hogy mindig a legalacsonyabb hőfokon és sebességgel szárítsuk meg a hajunkat, egészen 90%-os szárazságig, tehát ne teljesen, a többit bízzuk a levegőre.

Azt is tanácsolják, hogy folyamatosan mozgassuk a szárítót a hajunk körül, ne egy területre koncentráltan használjuk. A kondicionálót pedig akkor vigyük fel a fej területére, amikor a haj kb. 80%-osan száraz.

(Akkor eddig én rosszul csináltam, mert mindig a hajtörlés után, a szárítás előtt fújtam rá a sprayt a hajamra). Végül pedig 90%-ra szárítsuk meg a hajat, és hagyjuk újra rögzülni a hidrogénkötéseket. Kémiai kötések ide vagy oda, a lényeg, hogy ne túl forró levegővel szárítsuk a hajunkat, szinte majdnem teljesen száraz állapotra.

Akár elhisszük a legújabb kutatási eredményeket, akár nem, egy biztos: télen tényleg nem jó vizes fejjel szaladgálni, még otthon sem a melegben. Ha lehet, vegyük elő azt a fránya hajszárítót, és szárítsuk meg a hajunkat vele – már, csak a megfázás elkerülése érdekében is.

Oldalak: 1 2 3

Kapcsolódó cikk a következő oldalon:

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!