Mi az a kefir?

A kefir egy enyhén savanykás ízű, iható tejital, amelyet kefir „gombákkal” erjesztenek. Ezek valójában nem gabonafélék, hanem tejsavbaktériumokból, élesztőből és poliszacharidokból álló kultúrák. A gombákat a tejhez adják, majd szobahőmérsékleten 12–48 órán keresztül erjesztik. A kefir különlegessége, hogy sokféle probiotikumot tartalmaz, jóval többet, mint a joghurt, egy csészében akár 25–30 milliárd élő baktériumkolónia is lehet. Emellett a hosszabb erjedési időnek köszönhetően gazdag kalciumban és D-vitaminban is. A kefir nem véletlenül kapta meg a „bélbarát szuperital” elnevezést, a probiotikumok segítik a bélflóra egyensúlyát, ami nemcsak az emésztésre, hanem az immunrendszerre és még a bőr állapotára is hatással van.






