Az ókori Egyiptom lenyűgöző építészeti csodái, különösen a gízai piramisok, évszázadok óta foglalkoztatják a kutatókat és a nagyközönséget egyaránt. A legújabb felfedezések azonban pedig megvilágításba helyezhetik ezen monumentális építmények szerkezetét és építési technikáit.
VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől
Földalatti struktúrák a Hafré-piramis alatt
Az egyiptomi piramisok feltárása egy hosszú évtizedek óta tartó folyamat, amely rengeteg máig is megválaszolatlan kérdést adott a régészek és történészek számára.
Mivel a piramisok feltárása sokszor nehéz és veszélyes munka, ezek a hatalmas és látványos épületek rejtett folyosóikkal és kamráikkal még most is tudnak meglepetéseket okozni a kutatóknak. Egy új felfedezés azonban arra enged következtetni, hogy nemcsak a sírkamrák elhelyezkedése, az ott talált múmiák és ereklyék, vagy éppen az eltemetett uralkodókkal vagy nemesekkel együtt elhantolt kincsek tartogatnak értékes információkat.
Lehet, hogy érdemes a piramisok környékén is szétnézni, mert a felszín alatt még több meglepetés várhatja a történelem szerelmeseit, mint amit szabad szemmel is láthatunk — legalábbis erre enged következtetni egy új felfedezés.
Olasz és skót kutatók egy csoportja fejlett radartechnológiát és műholdas képeket alkalmazva nyolc henger alakú aknát azonosított a Hafré-piramis alatt. Ezek több mint 640 méter mélységig nyúlnak le. Ezek az aknák két párhuzamos sorban helyezkednek el, spirális útvonalakkal összekötve. A feltételezések szerint bejáratként szolgálhatnak egy összetett földalatti kamrarendszerhez.
A kutatók szerint ezen struktúrák mérete jelentősen meghaladja maguknak a piramisoknak a méretét, ami arra utal, hogy a felszín alatt egy eddig ismeretlen, monumentális építményrendszer húzódik.
