A gin különleges alapanyaga és az ital fajtái

A gin különleges alapanyaga és az ital fajtái

Címlap / Életmód / A gin különleges alapanyaga és az ital fajtái

A ginnek számos típusa van, de mindegyik rendelkezik ugyanazzal a különleges, semelyik másik italhoz sem hasonlítható ízvilággal, aminek köszönhetően pedig sokszor felmerül a kérdés, hogy vajon milyen alapanyagok felhasználásával állítják elő az italt. (x)

A gyógynövény, ami megfűszerezi

A gin az égetett szeszek listáját erősíti néhány extra alapanyaggal megfűszerezve. Aki valamilyen okból kifolyólag jártas a gyógynövények területén, annak bizonyára ismerős lehet az ital ízvilága, és még az is előfordulhat, hogy be tudja azonosítani az alkotóeleimet.

Ezen alkotóelemek közül a legfontosabb, ami megadja az italnak a jellegzetes ízét az nem más, mint a boróka, a borókabogyó. A boróka hozzáadása két módszerrel történhet. Az egyik esetében az italt újra lepárolják a növénnyel együtt, ezt szokás forró keverésnek nevezni. A másik módszer pedig az úgynevezett hideg keverés, ami gyakorlatilag annyit jelent, hogy beáztatják a növényt az italba.

A holland gin, ami lehet fiatal és öreg is

A holland gin egyike a klasszikus gineknek, ennek ellenére ebből a változatból is lehet már ízesített kiszerelést kapni. A holland ginnek két alkategóriája van: az öreg és a fiatal. A kategóriák neve megtévesztő lehet, ugyanis nem az ital korára utal, hanem a desztillálás módszerére. A holland ginről annyit érdemes tudni, hogy ha koktélkészítéshez keresünk gint, akkor nem célszerű ezt választani, viszont önmagában fogyasztva remek élményt nyújthat.

Holland gin

Amennyiben megkóstolnád a holland gint, akkor mindenképpen érdemes szétnézned a Prémium Italnagykereskedés Online gin kínálatában

A kádas gin

A kádas gin elnevezés is valamennyire félrevezető, azonban van igazság a névben. A kádas gin története akkor indult útjára, amikor az Amerikai Egyesült Államokban 1920 és 1933 között szigorú szesztilalom volt. Ennek az időszaknak nagyon sokan nem örültek, és keresték a kiskapukat, ami az esetek jelentős részében az otthoni szeszfőzést jelentette.

Természetesen nem volt meg mindenkinek az ehhez szükséges eszköztár, ezért a kreativitásnak hatalmas szerepe volt. Az ilyen otthoni kreatív szeszfőzési kísérletek jelentős részét a legnagyobb űrtartalommal és a legmasszívabb anyagból készült eszközzel végezték, ami nem volt más, mint a kád.

A kád majdnem tökéletesen alkalmas volt arra, hogy eltávolítsák a mérgező anyagokat a denaturált szeszből, hogy etil-alkoholt kapjanak. Az így kapott folyadékot felvizezték, borókával ízesítették és bepalackozták.

A ma kapható kádas ginek neve és receptúrája is őrzi ezeknek az időknek az emlékét, azonban attól nem kell tartani, hogy ezeket az italokat is az otthoni kádakban állítják elő, hiszen azok az idők már véget értek, a technológia sokat fejlődött, a boltok polcaira kerülő italoknak pedig szigorú minőségi feltételeknek kell megfelelniük.

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!