Rachell Sumpter
Rachell Sumpter 1972-ben született Los Angelesben, jelenleg Seattleben él és alkot. Miután diplomát szerzett az Art Center and Designon, Sumpter széles körben ismertté vált, volt többek között egyéni kiállítása a Los angelesi Richard Heller Gallery-ben, a New yorki Hosfelt Gallery-ben, és a Portlandi Motelben.
Jelenleg a Seattle Pacific University-n tanít. Szépművészeti munkái mellett a reklámszakmában is tevékenykedik, dolgozott már a legendás Penguin könyveknek, de a New York Times-nak is.
Allyson Mitchell
Allyson Mitchell egy főként Torontóban tevékenykedő művész, aki elsősorban szobrokkal, installációkkal és filmekkel foglalkozik.
Egyetemi tanárként a szakterülete a társadalmi nem, a szexualitás és a nők tanulmánya, művészetében pedig szintén gyakran megjelenik a feminizmus, a szexualitás, a testiség témája.
Munkái gyakran provokatívak, egy alkotás keretében még egy leszbikus feminista által kísértett házat is „megálmodott”.
Iratkozz fel a Bien.hu hírlevelére!
A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.






