Ilyen gyakran kellene kimosnod a farmerodat

Ilyen gyakran kellene kimosnod a farmerodat

Címlap / Stílus / Divat / Ilyen gyakran kellene kimosnod a farmerodat

Igen, van egy helyes szám! Itt van minden, amit a szakértők mondanak arról, hogy milyen gyakran kell mosni a farmert, hogy a legjobb formájában maradjon.

Először is: Általánosságban elmondható, hogy nem szabad kimosni a farmert minden viselés után. Ez egyrészt nem szükséges, másrészt a túl gyakori mosás valójában gyorsabban tönkreteheti a nadrágot. Ehelyett jó iránymutatás az, hogy három-tíz hordás között mosdk ki őket. Határozd meg a mosás pontos napját „az érzésük, megjelenésük és illatuk alapján” – mondja Rowan Page-Brennan, az Indigo Wild marketingkoordinátora, a Zum mosószappant gyártója. És természetesen, ha sár, élelmiszer, motorolaj vagy bármi más fröccsen a nadrágodra, akkor a lehető leghamarabb mosd ki azt.

A fő probléma a foltok mellett az izzadság kérdése, ami azt jelenti, hogy az időjárás és az aktivitási szint szerepet játszik abban, hogy milyen gyakran szükséges mosni a farmert.

Íme egy jó ökölszabály: ha nem izzadtál bele, és tiszta szagú, akkor nem árt várni a mosással. Abban a pillanatban, amikor az orrod figyelmeztet egy problémára, ideje kimosni a nadrágot, még akkor is, ha csak egyszer viselted. A szag azt jelenti, hogy a baktériumok beszivárognak a nadrágba, és felfalhatják az anyagot. Ráadásul ez a bőrödnek sem jó.

Van szerepe az anyagnak abban, hogy milyen gyakran kell mosni a farmert?

A farmert kétféleképpen készítik: merev farmerrel (más néven 100% pamut) vagy stretch farmerrel, amely pamut és lycra vagy spandex keveréke. A merev farmer mosása különösen befolyásolja az illeszkedést, így ez a személyes preferenciákon múlik.

A merev anyag a kopás hatására kinyúlik és kissé meglazul, ezért egyesek szívesen kimossák merev farmerjaikat néhány kopás után, hogy szorosabbra fűzzék a szövést” – mondja Sarah Ahmed, a DL1961 társalapítója és kreatív igazgatója. „Másrészt a sztreccs farmert úgy alakították ki, hogy sok viselet után is megtartsa formáját.”

A világos színű vagy fehér farmerekre ugyanazok a szabályok vonatkoznak. „Bár a világos színű farmereknek egy kis extra gondozásra van szükségük ahhoz, hogy a legjobban nézzenek ki, ez nem jelenti azt, hogy többet kell mosni őket, mint a sötét farmert” – mondja Shawn Ashby, a Whirlpool mosodai márkamenedzsere. Ehelyett, amikor csak lehetséges, azonnal kezeld a kisebb foltokat, ahelyett, hogy automatikusan a mosásba dobnád a nadrágot.

Karolina Grabowska/pexels.com

Árt gyakran mosni a farmert?

Jót biztosan nem tesz neki. A farmer kemény anyagnak tűnhet, de a túl gyakori mosása megváltoztathatja az illeszkedést és a színt. „Minél többet mosol bármit – mondja Taubenfligel –, annál jobban koptatod a szálakat, és csökkented a ruha élettartamát. Csak akkor mosd, ha valóban szükséges.” Ahmed egyetért, és hozzáteszi:

„Ha kevesebbet mosol, megőrzöd a szálak természetét, meghosszabbítva a farmer élettartamát. Tartózkodj a túl gyakori mosástól.”

Mi történik, ha nem mosod ki?

Van egy kis csoport – köztük a Levi Strauss vezérigazgatója, Chip Bergh és maga Posh Spice, Victoria Beckham –, akik azt mondják, hogy soha nem mossák ki a farmerüket. Addig hordják, amíg viseltesek nem lesznek, és akkor felakasztják kiszellőztetni őket. Mások arra esküsznek, hogy lefagyasztják, cipzáras zacskóba teszik, és 48 órán keresztül hagyják „fagyni” a fagyasztóban, hogy megtisztítsák őket.

A fő probléma mindkét forgatókönyvben? Baktériumok és szinte láthatatlan bőrdarabok tapadnak a farmerre, ami – igen – olyan durva, mint amilyennek hangzik. Julie Segre, a National Human Genome Research Institute munkatársa még 2011-ben azt mondta a Smithsonian Magazine-nak, hogy a farmer lefagyasztása nem öli meg a baktériumokat, és természetesen a szennyeződéstől sem szabadulsz meg így. Ráadásul ezek az összetevők megtelepednek a rostokban, lebontják azokat, és végül gyengítik az anyagot.

Ha látni szeretnéd, mennyire koszos a farmered, nézz végig a varratokon, a combokon és a farmer ülepén

– javasolja Mary Gagliardi, a Clorox takarítási szakértője, akit Dr. Laundryként is ismernek.

Ott halmozódik fel a szennyeződés. Arra is figyelmeztet, hogy bár aggódhatsz amiatt, hogy a túl sok mosás befolyásolja a farmerek színét, akkor is problémákba ütközhetsz, ha nem mosod ki elég gyakran a nadrágot. „Minél tovább marad a farmer mosás nélkül – magyarázza –, a felületen lévő szennyeződések annál könnyebben lebontják a festéket, és ténylegesen hozzájárulnak a fakuláshoz.”

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!