Engedély kell a sminkhez? Tények, amiktől leesik az állad!

Engedély kell a sminkhez? Tények, amiktől leesik az állad!

Címlap / Stílus / Arc / Engedély kell a sminkhez? Tények, amiktől leesik az állad!

Mindennap felkensz egy keveset, megnyugtat, magabiztossá tesz, vagy éppen elbizonytalanít, mert nem tudod, mi is állna jól? A smink ma már természetes, mindenki számára hozzáférhető dologgá vált. De te mennyit tudsz róla? Az alábbi tényektől biztosan leesik az állad!

Az első körömlakk

Ma már van extra tartós, gyorsan száradó, színes, sötét, világos, átlátszó vagy direkt megrepedező, de a körömlakk önmaga nem számít újdonságnak. 

Az első körömlakkok Kínában készültek, 3 ezer évvel ezelőtt, és gumiból, méhviaszból, tojásfehérjéből és színes porból álltak.

Kleopátra illata

Kleopátra uralkodása idején elrendelte, hogy a hajóinak vitorláit áztassák parfümbe, így a szél már az előtt jelezte az érkezését a különleges illattal, mielőtt valóban betette volna a lábát egy városba.

Valószínűleg ez, a különleges szemek, a frizura és persze a kecsketejes fürdő is hozzájárultak ahhoz, hogy Kleopátrát a szépség királynőjeként is emlegetik.

A smink válóok?

A 18. században előterjesztettek egy törvényi javaslatot, ami engedélyezte volna a férjeknek, hogy elhagyják a feleségüket, ha rajtakapják, hogy sminket visel. 

A törvényt végül nem fogadták el, de ma már a gondolat is elég bizarrnak számít – elképzelhető, hogy ahhoz lehetett köze, hogy ezekben az időkben például a rúzst a kurtizánok „fegyvereként” tartották számon.

A rúzs népszerűsége

Ma már persze a rúzs viselése sem számít különös dolognak, szép számmal fogynak is a boltok polcairól a különféle ajakszínezők. 

Egy felmérés szerint világszerte évente 900 millió rúzst értékesítenek, ami háromszorosa az Egyesül Államok teljes lakosságának a számának.

A betiltott körömlakk

A neonszínű körömlakkok egy pár éve már divatosnak számítanak, de az Egyesült Államokban nem lehet kapni őket. 

Ugyan több márka is forgalmaz neon színű, vagy annak nevezett lakkokat, a valódi neon körömlakkokat nem hagyta jóvá az ottani fogyasztóvédelmi szervezet, ezért ha valaki mindenképpen ilyet szeretne az Államokban használni, akkor azt más országból kell beszereznie.

Az első szempillaspirál

A legelső szempillaspirált Eugene Rimmel alkotta meg a 19. században.

Az angol anyanyelvűek szívesen játszanak a szójátékkal, a Rimmel ugyanis sok nyelvben nagyon hasonlít magára a szempillaspirál szóra, míg a szempillaspirál angol neve, a mascara a spanyolban, a portugálban és az olaszban maszkot jelent. Micsoda nyelvi kavalkád!

Furcsa törvények

Az Amerikai Egyesült Államok híres arról, hogy egyes államaiban furcsa, érthetetlen, vagy nagyon elavult törvények vannak életben a mai napig. Ezek egyike kimondja, hogy Morrisville-ben, Pennsylvaniaban egy nő csak akkor viselhet sminket, ha erre előzőleg engedélyt kapott.

De vajon kitől? És mennyi időre érvényes az engedély? Nem tudni… szerencsére a törvényt eddig még soha senki nem akarta érvényesíteni, legalábbis nincsenek erre vonatkozó feljegyzések.

VIDEO Ezek a szerencsehónapjaid 2024-ben

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!