Ebben a 7 lépésben állítsd helyre a harmóniát a kapcsolatban

Ebben a 7 lépésben állítsd helyre a harmóniát a kapcsolatban

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Ebben a 7 lépésben állítsd helyre a harmóniát a kapcsolatban

Amikor egy kapcsolatot nem érzünk teljesnek, nem érezzük tőle magunkat boldognak, vagy nem látjuk úgy, hogy biztonságot ad nekünk, akkor az megmérgezheti a két ember közötti viszonyt. A Psychologytoday.com szakemberei összegyűjtötték a legjobb tanácsaikat, hogy megtudd, hogyan állíthatjátok vissza a teljesség, a bizalom és a kölcsönös boldogság érzését a kapcsolatotokban.

Szólj, ha baj van!

Az első és legfontosabb lépés, hogy jelezd a párodnak, ha baj van. Sokan esnek abba a hibába, hogy elvárják a másiktól, hogy kitalálja, hogyan éreznek, vagy ahelyett, hogy konkrétan elmondanák, mi a problémájuk, csak passzív-agresszív módszerekkel célozgatnak. 

Persze, nem is kell egyből mindent rázúdítani a párodra, de mondd el neki őszintén, hogy valami bánt, valami zavar, és szeretnél erről beszélni vele, egy olyan időpontban, amikor mindkettőtöknek alkalmas.

Szánjatok rá időt!

Egy ilyen beszélgetésre nyilván nem a reggeli rohanásban kell sort keríteni.  Az is lehet, hogy időre van szükségetek ahhoz, hogy ráhangolódjatok a témára. 

Ha rögtön le tudtok ülni beszélgetni, az remek, de ha nem, akkor sincs baj, csak jelöljetek ki egy időpontot, amikor mindkettőtöknek jó, és ezt tartsátok is tiszteletben. 

Főzzetek egy csésze teát, tegyetek fel valami kellemes zenét, üljetek le egymással szemben, és szánjátok rá az időt, hogy helyreállítsátok az egyensúlyt.

Tisztázd az elvárásaidat!

Nem csak a párodnak, saját magadnak is sokat segítesz azzal, ha előre elmondod, mit vársz ettől a beszélgetéstől, mi segítene, hogy jobban érezd magad. 

Mondd el, hogy először te szeretnél beszélni az érzéseidről, el szeretnéd mondani, mi aggaszt, és azt szeretnéd, ha a párod végighallgatna, ha pedig végeztél, te is ugyanúgy meg fogod hallgatni az ő véleményét a dologról.

Ne hibáztass!

A beszélgetés alatt próbálj a saját érzéseidről, tapasztalataidról beszélni, és ne arról, hogy szerinted a másik mit miért tett, vagy mit hogyan kellett volna tennie. Hagyd, hogy végül majd a párod saját maga tárja fel a saját nézőpontját, hiszen csak ő ismerheti azt igazán. 

Ha a saját véleményedre és érzéseidre szorítkozol, a másik nem fogja úgy érezni, hogy őt hibáztatod a dolgok rosszra fordulásáért, és ez sokkal együttműködőbbé teszi őt, kisebb az esélye, hogy elfordul, elzárkózik a megoldás keresésétől.

Próbáld megérteni!

Amikor a partneredre kerül a sor, próbálj ugyanolyan nyitott és őszinte maradni, mint amikor te beszéltél. Ne csak a szavait, az érzelmeit is igyekezz megérteni, és ne abból indulj ki, hogy minden a másik hibája. 

Lehet, hogy hallani fogsz olyasmit, ami fáj, vagy rosszul érint, de ezeket a dolgokat is higgadtan és megértően kell kezelned, ha valódi megoldást szeretnél.

Nem muszáj mindent egyszerre!

Ha a párod elmondta a véleményét, ismét rajtad a sor. A beszélgetés oda-visszáját addig folytassátok, amíg közös nevezőre nem juttok, vagy amíg mind a ketten biztosabbnak és reménytelibbnek nem látjátok a kapcsolatot. 

Ha olyan témához érkeztek, amit túl nehéznek találtok, vagy holtpontra jutnátok egy kérdésben, nem kell feltétlenül erőltetni a továbbiakat, nyugodtan tarthattok szünetet, ami alatt mindketten átgondolhatjátok, mit éreztek, mit szeretnétek. 

A lényeg, hogy úgy álljatok fel az asztaltól, hogy megbeszéltetek egy másik időpontot, amikor kipihenten, a dolgokat átgondolva és mérlegelve ismét vissza tudtok térni a kérdésre.

VIDEO Ők a legkedvesebb és egyben legszebb csillagjegyek

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!