5+1 dolog, amit tudnod kell a gélmanikűrökről

5+1 dolog, amit tudnod kell a gélmanikűrökről

Címlap / Stílus / Test / 5+1 dolog, amit tudnod kell a gélmanikűrökről

Az elmúlt években fokozatosan kerültek előtérbe a különféle manikűrök, és ma már szinte bárkinek rápillantunk a kezére, szebbnél szebb alkotásokat láthatunk a körmein. A gélmanikűrök pedig különösen felkapottak: ezért is jó, ha az alábbi néhány információval te is tisztában vagy!

Gyengítheti a körmeidet

Nagyon sokan számolnak be arról, hogy miután kipróbálták a gélmanikűrt, a reszelés miatt vékonyabb, gyengébb lett a körmük, és csak sok idő elteltével állt ez helyre.

Sőt, egyesek szerint ha állandóan géllakkos körmeid vannak, az kiszáríthatja őket, ami miatt könnyebben is törnek.

Ezért fontos, hogy olyan kozmetikába látogass el, ahol valóban profi körülmények között zajlik a manikűr készítése.

Ha jó minőségű anyagot használnak és nagy odafigyeléssel dolgoznak, akkor a körmeid nem lesznek gyengébbek.

 

Nem szabad leszedni

Amikor eltelik két hét, és elkezd szépen lenőni a körmödön a lakk, könnyű lehet kísértésbe esni, és azt gondolni, majd te le tudod azt kaparni valahogy.

De ezzel csak azt éred el, hogy sérül a körmöd felülete, és a végeredmény rendkívül csúnya lesz.

Ez akár fél évig is gyógyulhat, ami egy körmöt tekintve nem kis idő!

Arról nem is beszélve, hogy fertőzést eredményezhet.

Ha már nagyon zavar a gélmanikűröd, jobb, ha elmész egy szakértőhöz, és megkéred, hogy ő távolítsa el neked.

 

A mérgező anyagok

Nem csak a körmeid, de az egész szervezeted miatt is nagyon fontos figyelni, hogy a toxikus trió néven emlegetett három összetevő ne legyen benne a lakkban, amit használsz.

Formaldehid, toluol és dibutil-ftalát: klinikai felmérések bizonyították, hogy ezek gyulladást okozhatnak számtalan kellemetlen mellékhatással társulva, például máj- és pajzsmirigyzavarokkal.

Szerencsére a legtöbb profi szakember nem használ olyan lakkot, amiben ezek megtalálhatók, de azért érdemes előtte tájékozódnod!

 

Az UV-fény

Hogy a gélmanikűr megkeményedjen a körmeiden, UV-lámpa alá kell tenned a kezeidet.

Azonban egy 2016-os orvosi felmérés szerint azoknak, akik nagyon érzékenyek az UV-sugárzásra, nem feltétlenül jó ötlet ez a típusú manikűr. A körmeid miatt kapott UV-sugárzás ugyan rövid ideig zajlik, de rendkívül intenzív, és az érzékenyebb embereknek már ennyi is elég, hogy a bőrüket károsítsák vele.

A legjobb megoldás ebben az esetben az, ha beszerzel olyan UV-álló kesztyűt, amely szabadon hagyja az ujjak végét, így nem sérül a bőröd sem.

 

A forró víz

A gélmanikűrök egyik ellensége a forró víz, ezért javasolják a szakértők, hogy ha szeretnéd minél hosszabb ideig megőrizni a minőségét, ne nagyon feküdj hosszú ideig a kádban vagy pezsgőfürdőben, és a mosogatásnál is ajánlott kesztyűt viselni.

Ha eddig erre nem figyeltél, a következő alkalommal érdemes kipróbálnod, és meglátod, hosszabb ideig marad szuper a géllakkod!

 

+1. Kell szünet

Ha hozzászoktál ahhoz, hogy mindig hibátlan a manikűröd, nehéz azt mondani, hogy most egy időre magad mögött hagyod a dolgot.

Pedig szakértők szerint nem árt, ha néha hagysz egy kis szünetet, hogy a körmeid megerősödjenek és pihenjenek.

Ez segít abban, hogy ismét hidratálódjanak, begyógyuljanak az apró sérülések, amiket te talán észre sem veszel, és utána újult erőre kapjanak.

Így a későbbi gélmanikűrök is hosszabban tartanak majd, és kevésbé roncsolják a körmök felületét.

 

VIDEO Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!