Partiszemöldök, narancsbőr, elpirulás, korai őszülés és bőrproblémák a popsin… Nem szívesen beszélünk róluk, hiszen ezek a testünk sötét kis titkai. De miért kezeljük titokként, ha mindannyian ismerjük őket?
Miért van „partiszemöldököm”?
Az internetes berkekben elterjedt kifejezés az összenőtt szemöldökre utal. Nem titok, hogy szinte mindenkinek nő néhány szál az orra fölött – valakinek több, valakinek kevesebb.
Nőknél az arcot érintő szőrzet általában anyai ágon öröklődik. Csipesszel szabadulhatsz meg a legkönnyebben tőle, de vannak olyan hosszú távú megoldások is, mint az elektrolízis vagy a lézeres eltávolítás.
Mit tehetek narancsbőr ellen?
Összecsippentés hatására mindenkinek látszik némi hepe-hupa comb-, csípő- és fenéktájon – ez a bőr alatt húzódó vékony zsírréteg miatt van, ami a test normális működéséhez elengedhetetlen. Cellulitisről akkor beszélünk, ha enélkül is jól látható egyenetlenségek rejtőznek a kényes részeken.
A kozmetikai kezelések időleges eredményt hozhatnak ellene, hosszú távú javuláshoz egészséges táplálkozás, elegendő folyadékfogyasztás és megfelelő testmozgás kell.
Miért pirulok el folyton?
A legtöbben elpirulunk, ha zavarban érezzük magunkat. Ám amikor a vörös foltok érzelmi állapottól függetlenül, gyakran előjönnek az almácskák, a homlok vagy az áll környékén, a rozácea nevű bőrprobléma lehet a ludas.
Gyógyszer és helyi kezelés segíthet, fordulj bőrgyógyászhoz!
Miért őszülők huszonévesen?
Korai őszülésről akkor beszélünk, ha 40 éves kor előtt a hajszálak legalább fele ősz. Minden más eset normálisnak tekinthető. A foltos, kiterjedt őszülés pajzsmirigy- vagy pigmentzavarra utalhat, de az időzítés nagyban a genetikán múlik.
Ha zavar a dolog, fesd be a hajad, ha pedig tetszik az árnyalat, különleges samponokkal fokozhatod az ezüstös csillogást. Az ősz szálak nem jelentik azt, hogy a tested többi része hanyatló egészségi állapotban lenne.
Miért nő pattanás a hátsómra?
Körülbelül 25 éves korig a pubertás „utórengéseként” éppúgy előfordulhat ez, mint az arcodon, a hátadon vagy a felkarodon. Utána viszont többnyire mechanikai hatást – például dörzsölő fehérneműt, esetleg nadrágot – lehet felelőssé tenni a dologért.
Sok esetben nem is pattanásról, hanem keratózisról van szó, ami egy ártalmatlan, de nem túl esztétikus állapot, és kidudorodó piros foltok jellemzik. Heti egy-két bőrradírozással tehetsz ellene.
Mitől alakul ki a stria?
A terhességi csíknak is nevezett jelenség a bőr repedését jelenti. Kamaszkorban a hirtelen növekedés miatt képződnek, a várandósság szaporítja őket, valamint a fogyás és a hízás is gyarapíthatja a számukat.
Keletkezésükkor pirosak vagy lilák, majd fehérré halványulnak. Kémiai hámlasztással szabadulhatsz meg tőlük, a krémek nem sokat érnek. De ez igazán apró bőrhiba, miért akarnál drasztikus beavatkozást bevetni ellene?
Miért rossz a leheletem?
Naponta kétszer becsületesen megmosod a fogad, mégis rossz ízt érzel a szádban, ami a kellemetlen lehelet biztos jele? Ínybetegség, gyomorégés, szájszárazság és arcüreggyulladás is okozhatja, de a legtöbb esetben az étrend számlájára írható a dolog.
Egyél sok gyümölcsöt sé zöldséget, ám a hagymát és az erős fűszereket kerüld el! Ha mindig van nálad cukormentes rágó, megmenekülhetsz a ciki helyzetektől.
Mi legyen a benőtt szőrrel?
Ha a szőrszál nem tör utat magának a bőr felszínén, akkor visszakunkorodik és gyulladást okozva belül fejlődik tovább. Megelőzni könnyebb, mint kezelni! Amennyiben szőrtelenítés előtt forró fürdőt veszel, bőséges zselét használsz, illetve egypengéjű a borotvád, máris megtetted a legfontosabb lépéseket. Ha már kész a baj, körömvirágkrém vagy aloe vera enyhíti.A külső-belső harmónia egyik első lépése, hogy ne érezd úgy: a tested már megint merényletet követett el ellened. Akármilyen problémával kerülsz is szembe, valószínűleg egyáltalán nem ritka eset, így rengeteg tippet találhatsz a megoldásra szakkönyvekben vagy a neten. De ha szokatlan elváltozást tapasztalsz magadon, irány az orvos!