Címlap / Életmód / Táplálkozás / Mi a baj a bolti salátaöntetekkel?

Mi a baj a bolti salátaöntetekkel?

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Azok a fránya tartósítószerek

Rengeteg salátaöntetet még csak hűtőben sem kell tartani (nem gyanús ez egy kicsit?), hiába néznek ki úgy, mintha ott lenne a helyük. Csakúgy, mint a majonéz vagy a ketchup esetében, itt is a titok a tartósítószerekben rejlik, amelyek lehetővé teszik a salátaöntetet gyártó számára, hogy minél tovább tárolhassa a termékeit hűtés nélkül is.

Csakhogy ezek az E-betűktől hemzsegő anyagok nagyon rosszat tesznek a szervezetnek. Sok esetben teljesen felesleges egyébként a használatuk is – sőt, az ételszínezékek is hasonlóan károsak, úgy, hogy egyébként nem is kellene őket beletenni az öntetbe.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!