A rászoruló egyszülős családoknak közel 5 tonna tartós élelmiszert juttattunk el eddig. Már az első hetektől kezdve, s azóta is heti szállítással folyamatosan küldjük az újabb élelmiszercsomagokat.
Az online oktatáshoz sok családnak nincs meg a megfelelő informatikai eszköze, sem laptop, sem táblagép nem áll rendelkezésükre. Felajánlásként kapott laptopokat juttattunk el tíz családnak, ezáltal 25 gyereknek tudtuk biztosítani, hogy ne maradjon le osztálytársaitól, részt tudjon venni a napi tanulásban. A tervek szerint hamarosan további családok is részesülnek laptopadományban.
Szolgáltatásaink többségét online formába tettük át, így továbbra is elérhető jogi segítségnyújtás, coaching, pszichológiai tanácsadás, segítő beszélgetések, valamint állásközvetítés és álláskeresés, amire a jelen helyzetben különösen megugrott az érdeklődés. Létrehoztunk egy adatbázist a nagyobb települések, illetve a budapesti kerületek önkormányzati támogatási lehetőségeiről, a köznevelési intézmények ügyeleti rendjéről és az igénybe vehető ingyenes gyermekétkeztetésekről.
A veszélyhelyzetben nagyon sokan küzdenek azért, hogy egyáltalán valahogy a felszínen tudjanak maradni, ami lelkileg is borzasztó megterhelő, főleg, ha nincs kivel megosztani a félelmeinket. Ezen a téren milyen támogatást tudnak adni a szülőknek? Olvass még a témában






