VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Magányos nemcsak az lehet, aki szingli vagy egyedülálló, de bárki képes lehet legyőzni a magányt. Niloo Dardashati, New York-i pszichológus szerint rendkívül gyakori, hogy a hosszú távú kapcsolatokban egyik vagy másik fél egyszer csak magányosnak érzi magát.
Aki kapcsolatban él, és magányos, valójában azért van, mert valami nem működik jól a párkapcsolatban – állítja a szakértő. Az amerikai pszichológus hozzáteszi, hogy ez akkor is előfordulhat, ha a partnerek a másikban keresik azt a hiányt, ami önmagukban nincs meg.
Miért érezzük magunkat magányosnak a párkapcsolatunkban?
Az egyik ok az lehet, hogy úgy érezzük, a kapcsolatunk nem úgy működik, mint az elején. Egy kutatásból kiderült, hogy azoknak az embereknek, akik elégedetlenek a családi életükkel, 28 százaléka szinte mindig magányosnak érzi magát. A boldogtalan emberek száma pedig egyre nő a Chicago-i Egyetem 2016-ban végzett felmérése szerint.
Az ilyenfajta magányosság azokra a párokra jellemző, akik elvesztették az érzelmi kötődésüket egymás iránt – mondja Gary Brown, Los Angeles-i család- és házasságterapeuta.
„A legjobb kapcsolatokban is vannak olyan időszakok, amikor az egyik fél úgy érzi, eltávolodtak egymástól a partnerével” – állítja a szakember. Szintén szerepet játszhat a párkapcsolatban élők magányosság érzésében az, ha nem szeretnénk sebezhetők lenni – vallja Jenny Taitz, klinikai szakpszichológus.
„A magányosság érzésének egyik fő kiváltó oka, hogy nem beszélünk az érzéseinkről, nem osztjuk meg azokat, még ha kisebb problémáról van is szó, így a hozzánk közelállók sem ismerhetik meg a személyes dolgainkat, érzéseinket.” – teszi hozzá a szakértő.
A cikk folytatódik, lapozz!