Te sem szeretnéd, ha a hibáidat valaki folyton a fejedre olvasná. Addig nincs is baj, amíg az álarcainkat csak a kegyes hazugságok idejére vetjük be. A baj akkor kezdődik, amikor az álarc egyesül velünk, és önös érdekeink által vezérelve hízelgésre, előbbre jutásra használjuk. A legfélelmetesebb viszont mégis az, amikor már saját szeretteinket (?). és önmagunkat is becsapjuk vele.
Álarcok a mindennapokból
Azt mondod a szerelmednek: „Szerintem a kockás ing jobban állt rajtad”, miközben arra gondolsz, hogy ekkora ízlésficammal rendelkező barátod soha nem volt, a pálmafás inget pedig, amit fel akart venni jól elrejted a szekrény mélyére.
A barátnődnek hosszan áradozol arról, hogy milyen csinos a ruhája, miközben boldogan konstatálod, hogy még egy hájhurkával több hullámzik a dereka körül. Olvass még a témában
A munkatársadat rettenetesen sajnálod az újabb sikertelen prezentációja miatt, és felajánlod a segítségedet, miközben tudod, hogy az ő ügyetlensége a Te briliáns lehetőséged arra, hogy előrébb lépj a ranglétrán.






