Noha a kiégés fogalma nem új keletű, a modern munkahelyi környezetek gyakran erősítik annak előfordulását, és ma már több millió munkavállalót érint világszerte. Az alábbiakban bemutatjuk azt a négy legbiztosabb jelet, amely arra utalhat, hogy elértük a munkahelyi kiégés utolsó fázisát.
1. Tartós érzelmi kimerültség
Az érzelmi kimerültség talán a legenyhébb jelzésként indul, azonban ha nem figyelünk oda, könnyen áttörhet azon a ponton, amely már mélyebb problémára utal. Ennek a fázisnak a fő jellemzője, hogy az ember folyamatosan fáradtnak érzi magát, függetlenül attól, mennyit alszik vagy pihen. Ez az érzés az idő múlásával fokozatosan erősödhet, amikor már a napi teendők is elviselhetetlen terhet jelentenek.
Egy kutatás szerint azok az emberek, akik érzelmi kimerültségtől szenvednek, gyakran hajlamosak elutasítani a baráti és családi kapcsolataikat, mivel minden energiaforrásukat a munkahelyi kötelezettségeik teljesítése emészti fel. Az első lépés a felismerés, hogy az érzelmi kimerültség valós probléma, amely kezelést igényel. Olvass még a témában
Terapeuták, mi volt az a pillanat, amikor azt mondtad: „Nem ítélkezem, de azért atyaég!”
„Megtudtam, hogy a fiam drogozik” Mi történt, amikor beleolvastál valaki naplójába?
3 zodiákus, aki mélyen szeret és nehezen bocsát meg
Mi az a kérdés, amire a válasz azonnal elárulja, hogy a másik milyen ember?







