Ezért vádoljuk a szeretőt félrelépés esetén – a pszichológiai magyarázat

Ezért vádoljuk a szeretőt félrelépés esetén – a pszichológiai magyarázat

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / Ezért vádoljuk a szeretőt félrelépés esetén – a pszichológiai magyarázat

Azt hiszem mondhatjuk, hogy a párkapcsolatok velejáróra a hűtlenség. Na, nem úgy általában, hanem többnyire akkor, amikor már kezd tönkremenni a házasság: a legtöbben csak akkor lépnek ki a meglévő párkapcsolatukból, ha már megvan a következő jelöltjük – ekkor az átfedés gyakorlatilag elkerülhetetlen.

VIDEO Halak csillagjegyűként ezekre számíthatsz párkapcsolatban a többi csillagjegytől

Nem akarsz a bizonytalanságoddal szembesülni

Amikor valaki szembesül azzal, hogy a társa félrelépett, vagy akár csak erre készült, a kezdeti dühöt idővel felváltja az önvádaskodás. A legtöbben magukban keresik a hibát, próbálják kitalálni, mit ronthattak el, illetve mi az, ami a harmadik félben megvan, bennük viszont nincs. Ez egy nagyon összetett kérdés, és egy évek óta tartó párkapcsolatban, házasságban minden bizonnyal számos dolog áll a háttérben, ami idáig vezethetett.

Szinte bizonyos, hogy mindkét fél elrontott valamit, bár ettől még nem szabad felmenteni azt, aki ténylegesen a „könnyebb utat” választotta.

A saját bizonytalanságunkkal azonban nagyon nehéz szembenézni, akárcsak azzal, hogy sérült az önbizalmunk, illetve, hogy mástól várjuk a felfoldozást, a megmentést. Sokkal könnyebb a harmadik felet utálnunk, rajta levezetnünk a bennünk felgyülemlett feszültséget, mint szembenézni a fennálló helyzettel, illetve megoldani azt. Egyszerűbb azt mondani, hogy ha ő nem lenne, akkor ez a helyzet sem lenne. Az igazság az, hogy a szituáció nem változna, csak valaki más kerülne a harmadik fél helyére. 

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!