A szerelem tényleg egy „betegség”? Régen egy klasszikus kórnak számított

A szerelem tényleg egy „betegség”? Régen egy klasszikus kórnak számított

Címlap / Szerelem / Párkapcsolat / A szerelem tényleg egy „betegség”? Régen egy klasszikus kórnak számított

Görcsbe szorul a gyomrod, hevesen ver a szíved, koncentrálni sem tudsz, csakis a másik jár a fejedben? Nem eszel, nem alszol normálisan, csakis egy ember jár a fejedben, Ő? Szerelmes vagy és belebetegedtél az érzésbe, hogy elhagytak vagy éppen viszonzatlan szerelemben szenvedsz.

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Szerelembetegség régen…

Amióta világ a világ, mindig is voltak szerelmes emberek, hiszen társas lényként éljük a mindennapjainkat, ezen a Föld nevű bolygón. Arisztotelész szerint kényszerképzet rögzülése, Platón pedig szent betegségnek nevezte, a szerelembetegséget. Majd a 13. század óta létező jelenségként írja le az orvostudomány. A tünetei megegyeztek, a már ismert meghatározással, a depresszióval.

Aki ebben a kórságban szenvedett jellemző volt rá, hogy álmatlanság gyötörte, levert volt, apátiában szenvedett, és monomániás gondolkodás uralkodott rajta. Feladataira elvégzésére alkalmatlanná vált az egyén.

A szerelembetegség egyik elnevezése, az erotikusz kifejezés volt. Abban az időben úgy gondolták, hogy a betegség kialakulása, a fekete epe túltengése miatt alakulhat ki. Hogy a tüneteket enyhítsék, diétát, alvást, masszást, tornát, fürdőzést javasoltak. De volt, aki szerint egy kiadós verés hozza meg a gyógyulást. Mások a borfogyasztást, nyugtatók szedését, és a zene hallgatás eltiltását, és az irodalmi művek megvonását javasolták.

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/4
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!