Azok, akiket leginkább megérintett a korábban olvasott történet, és őszintén együttéreztek a főszereplővel, nagyobb hajlandósággal szedték föl a tollakat a földről.
Mivel a teszt előtt is vizsgálták az empátiás készségüket, vitathatatlanná vált, hogy nem az amúgy is kedvesebbek gyűjtötték össze a földről inkább a tollakat, hanem egyértelműen azok, akikre hatással volt az olvasott történet.
A kutatások szerint tehát mi magunk is jobb emberré válunk az olvasás által. Elérkezett hát az idő, hogy leszámoljunk a könyvmolyokról alkotott véleményünkről, akiket eddig szégyellős, maguknak való embereknek tartottunk. Valójában a könyvmolyok mindenkinél érzékenyebbek és megértőbbek embertársaikkal.






