Sokan kerülünk pénzügyi válságba – Hogyan kezeljük a pénzügyeinket a járvány idején?

Címlap / Életmód / Pénz és hivatás / Sokan kerülünk pénzügyi válságba...

Sokan kerülünk pénzügyi válságba – Hogyan kezeljük a pénzügyeinket a járvány idején?

🎥 3 csillagjegy, akit próbára tesz a sors

Rövid távú befektetésre gyűjtöttem, például egy ház vásárlására 5 éven belül. Mit tegyek?

Ez a cél rövid távra szól, és hamarosan el szeretnéd költeni a pénzed, tehát az Ellevestnél ilyen esetben nem fektetettünk be sok pénzt a tőzsdére. Ennek pontosan a mostanihoz hasonló időszakok az okai. Jobb, ha az alapjaid kötvényekben vannak.

Ezzel szemben egy hosszabb távú befektetéshez, például a nyugdíjhoz, több tőkével kell rendelkezned, amin nagyobb a kockázat, de általában az idő múlásával nagyobb megtérülést jelent.

Egyéb tuti tipp?

Ne, ne, ne, ne, ne és ne vásárolj Bitcoint! A másik gyakori kérdés, amit ilyen helyzetekben sokszor hallunk: fektessek-e aranyba? Szeretek azzal viccelődni a férjemmel, hogy egy arany ékszer befektetés. Gondolj csak az ókori Egyiptom aranyára – még mindig aranyat ér, míg az ókori Egyiptom részvényei és kötvényei nem érnek semmit.

Olvass még a témában

Oldalak: 1 2 3 4 5

A cikk folytatódik, lapozz!

Iratkozz fel a Bien.hu hírlevelére!

A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.

🎥 Kanállal ette a pörköltet – ezért lett vége a kapcsolatnak
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Iratkozz fel a Bien.hu hírlevelére!

A legjobb cikkek, horoszkópok és tesztek – egyenesen a postaládádba, ingyen.

Kérd emailben minden reggel a napi horoszkópod! ✨

Válaszd ki a csillagjegyed, és hajnalban a postaládádban az aznapi előrejelzésed – plusz hetente a legjobb cikkeink.