Nyári programok gyerekeknek

Nyári programok gyerekeknek

Címlap / Életmód / Család / Nyári programok gyerekeknek

Számos családban probléma, hogy nyáron mi legyen a csemetékkel ameddig a szülők dolgoznak. El van a gyerek otthon egyedül, ha játszik, vagy jobb, ha más megoldást találunk?

A nyár során kitör a vakáció és az összes lurkó boldog, hogy végre nem kell iskolába járnia, mi meg persze törhetjük a fejünket, hogy mi is legyen a gyerekkel, hiszen csak nem hagyhatjuk otthon egyedül, pláne, ha kisebb és nincs nagyobb testvér sem. Mi a megoldás? Az otthon maradás tényleg sok veszélyt rejt magában, a munkahelyre sem vihetjük magunkkal, így a következő megoldások maradnak.

1. Nyári táborok

Az előnye, hogy a gyermekünket egy-két hétre jó helyen tudhatjuk és így nem csupán a gyermek megőrzéséről, hanem a fejlesztéséről is gondoskodhatunk. Szerencsére manapság már számos helyszín és számos program közül választhatunk. A hercegnőtábortól kezdve, a lovaglótáborokon át a nyelvtáborokig számos hasznos és szórakoztató lehetőség közül válogathatunk közösen a gyermekünkkel.

A tábor után nem csupán színes élményekkel, de valamennyi tudással is gazdagabb lesz a gyermek. A hátránya, hogy a nyár nem egy-két hétből áll és ezek a táborok általában elég költségesek, pláne ha több gyerkőc van a családban. Természetesen ki lehet fogni olcsó táborokat is, de ezeket érdemes már a nyár elején lefoglalni, hiszen ezek a helyek fogynak el legharamabb.

2. Nagyszülők és rokonok

Szerencsések vagyunk, ha a közelben élnek a nagyszülők és a rokonok, mert akkor többször adódik lehetőségünk arra, hogy ők vigyázzanak a gyerekekre. A nagyszülők általában szívesen vállalják ezt a kedves feladatot, hiszen ők imádják legjobban az ő kis kedven unokáikat. Az egyéb rokonokkal kicsit már más a helyzet, hiszen valószínűleg ők is dolgoznak, valamint azt is figyelembe kell venni, hogy míg ők vigyáznak a mi gyerekeinkre, addig legközelebb a mi feladatunk az ő csemetéikkel foglalkozni. Emellett ez még nagy szervezést is igényel, hiszen nem egyszerű összeegyeztetni, hogy ki mikor ér rá.

3. A kedves barátnők

A barátnőink, akiknek hasonló korú gyermekeik vannak szintén megfelelő lehetőséget adnak arra, hogy néha-néha valakinél ellegyenek a lurkók. Ez nem csupán azért jó, mert a gyermekeink is barátok lesznek, hanem a hasonló korú gyermekek az azonos korosztállyal mindig jobban eljátszanak, mint a különböző korú gyerekek. Azonban figyelni kell arra, hogy ne sózzuk mindig  a barátnőnk nyakába a gyerekeket és ha szükséges, akkor viszonozzuk a szívességet, amikor és ahányszor csak tudjuk.

4. Bébiszitter

Ha nincs más megoldás, mert távol vannak a rokonok, a tábor meg túl költségesnek bizonyul, akkor egy egyszerű megoldást jelent a bébiszitter. Hátránya, hogy egy ismeretlen emberre kell bízni gyermekünket, azonban a jó bébiszitterek hamar jó kapcsolatot építenek ki a családdal és a gyermekkel is. Ha szerencsénk van, akkor találunk olyan bébiszittert, aki gyakorlott és számos fejlesztő játékot ismer, esetleg idegen nyelvet is tud tanítani a gyerkőcnek.

Azonban ha kicsit olcsóbb megoldást szeretnénk, akkor a érdemes a fiatalabb korosztályból választanunk, akik már elég olcsón elvállalják, hogy vigyázzanak a gyerekekre. Körülük érdemes inkább azokat választanunk, akik valamiféle pedagógiai vagy orvosi vonalon tanulnak pl. tanárnak, gyógypedagógusnak, óvónőnek vagy orvosnak, mert mellettük sokkal nagyobb biztonságban tudhatjuk gyermekeinket.

Erre a pár hónapra bár sokszor nehéz megfelelő megoldást találni, szerencsére általában megoldható ez a dolog is. Aztán míg a diákok szomorkodnak, hogy csak ennyi ideig tart a szünet, addig mi örülhetünk, hogy túléltük ezt az időszakot is és nyugodt szívvel várhatjuk a szeptembert.

VIDEO Közvetlen járat Budapestről: ezekkel a látnivalókkal csábít Tirana

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!