A nők és az ADHD – Miért diagnosztizálják a nőknél sokkal később a figyelemzavart, mint a férfiaknál?

Címlap / Életmód / Egészség / A nők és az ADHD – Miért...

A nők és az ADHD – Miért diagnosztizálják a nőknél sokkal később a figyelemzavart, mint a férfiaknál?

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád

Kulturális és társadalmi elvárások szerepe

A társadalmi normák és elvárások is hozzájárulhatnak a késői diagnózisokhoz. Hagyományosan a fiúkkal szemben alacsonyabb elvárások vannak a viselkedésükkel kapcsolatban, ami azt jelenti, hogy a figyelemzavaros vagy „rosszalkodó” viselkedést a fiúk esetében gyakran elnézik. Ezen túlmenően, a nők gyakran jobban képesek kompenzálni a figyelemzavar okozta nehézségeiket, mint a férfiak, így a figyelmetlenség és az impulzivitás kevésbé szembetűnő lehet.

Ezek a tényezők együtt vezethetnek ahhoz, hogy a nők csak felnőttkorukban, sőt, gyakran csak akkor kapják meg a helyes diagnózist, amikor már jelentős problémákkal küzdenek a munkahelyükön vagy a családjukban.

Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Beállítom

Oldalak: 1 2 3 4

A cikk folytatódik, lapozz!

🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!