Végre egy tartalmas útikönyv, színes fotókkal, ami ráadásul 777 csodálatos helyszínt mutat be. A szerző, Kocsis Noémi, saját bevallása szerint óvodás kora óta a betűk szerelmese. Mivel rosszevő gyermek volt, a szülei úgy marasztalták az asztalnál vacsora közben, hogy az egyik kezébe evőeszközt kapott, a másikba könyvet.
A Bakancslista egyszerre szól azoknak, akik Magyarország legismertebb tájaira kíváncsiak és azoknak, akik szeretnek rejtett kincsekre bukkanni az országhatáron innen. A kötetet csodás fényképek teszik lenyűgözővé, praktikus tárgymutatója révén egy helyen találod meg azokat a szuper helyszíneket, amelyek egy adott földrajzi területen vannak. Kocsis Noémi könyve bebizonyítja, hogy nem kell órákat, napokat tölteni az utazással. Ha csodás élményekre vágysz, minden itt van a közeledben.
A kötet 9 témakörre bontja a célpontokat: találunk relaxálós, lazulós utazási lehetőségeket, adrenalinfröccsöt adó szórakozásokat, kulturális programokat, de van olyan is, ahol az eszem-iszom, vagy a hagyományok kerülnek előtérbe.