Minden párkapcsolatban a legnagyobb félelem a félrelépés szokott lenni. Mi van azonban akkor, ha a hűtlen fél éppen te magad vagy? Senki sem tökéletes és szinte mindannyian jártunk már a tilosban, így amennyiben megbántad a tetted, még lehet visszaút. De mit kell ilyenkor tenni, mindenképpen el kell neki mondani?
Lehet, hogy félsz, hogy újra megteszed, annak ellenére, hogy szereted, esetleg képtelen vagy megbocsájtani magadnak. A pszichológusok szerint attól még, hogy valaki félrelépett, nem jelenti azt, hogy mindennek vége.
Míg egyesek számára elfogadhatatlan a megcsalás, más párok figyelmeztető jelként fogják fel, változásokat eszközölnek és tovább folytatják együtt.
Kellő magunkba nézéssel, érzelmi önvizsgálattal, munkával és megbocsátással igenis túlélheti a kapcsolat a hűtlenséget. Ha megcsaltad a párod és megbántad, a szakemberek szerint érdemes tisztában lenned az alább öt dologgal.
1/5 A párod valószínű, hogy gyanította
Ha félreléptél, de nem vallottál színt, azt gondolhatod, hogy partnerednek fogalma sincs az egészről, pedig több, mint valószínű, hogy sejt valamit. A párkapcsolati terapeuták szerint azok a felek, akiket megcsaltak, a legtöbb esetben azt mondták, gyanították a dolgot, mert párjuk viselkedése megváltozott és már maguktól rájöttek, mielőtt az egész kiderült volna.
A szakemberek azt ajánlják, mindenki maga döntse el, hogy bevallja-e hűtlenségét, vagy eltitkolja, azonban legyen tisztában azzal, hogy a másik már nagy valószínűséggel tud róla.
A cikk a hirdetés után folytatódik a következő oldalon, lapozz!
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!