Beszéljetek az érzéseitekről!
Elengedhetetlen, hogy a szülők meghallgassák és megértsék gyermekeik félelmeit, és őszintén beszéljenek a helyzetről a koruknak megfelelő módon. Ám nemcsak a gyerekek lelkével kell foglalkozni. Kulcsfontosságú, hogy a párok is beszéljenek az érzéseikről. Nemcsak a vírus meg a helyzet okozta frusztrációról. Nyugodtan mondják ki, mire vágynak, mitől tartanak. Mennyire okoz gyomorideget az, ha a munkájukra vagy a jövőre gondolnak. Nemcsak az létfontosságú, hogy kibeszéljék magukat, hanem az is, hogy társuktól valamiféle támogatást, segítséget kapjanak.
Nem mindig tudunk egymásnak jó tanáccsal szolgálni, de a szeretetteljes, empatikus viselkedésünkkel oldhatjuk egymásban a feszültséget.
Ezt azoknak is meg kell tenniük, akik egyedül vannak karanténban. Semmi esetre se veszítsék el a kapcsolatot a szeretteikkel – telefonon vagy videócset segítségével beszélgessenek családjukkal, barátaikkal és ugyanúgy öntsék ki ők is a szívüket.
Aki pedig érez rá némi késztetést, ossza meg bátran másokkal is a tapasztalatait blog vagy poszt formájában. Ezáltal mások segítségére lehet, és ők maguk is inspirációt és támogatást kaphatnak. Mások tapasztalata olykor számunkra is kincset érhet. Olvass még a témában






