Karanténban a gyerek: hogyan kösd le az ovist és kisiskolást, ha közben dolgoznod is kell?

Karanténban a gyerek: hogyan kösd le az ovist és kisiskolást, ha közben dolgoznod is kell?

Címlap / Életmód / Család / Karanténban a gyerek: hogyan kösd le az ovist és kisiskolást, ha közben dolgoznod is kell?

Lassan kerek évfordulót ülhetek, ami a home-officeomat illeti, úgyhogy nem jelentett számomra újdonságot a pandémia alatt általánossá vált itthoni munka. De az már igen, hogy közben társaságom is akadt…

VIDEO Nyári horoszkóp: Mit hoznak idén nyáron a csillagok?

Időközben ugyanis megszületett a kislányom, akivel igazán szívesen töltöm az időmet, de nem a munkaidőmet. Így is a délelőttökbe kell bezsúfolnom majdnem mindent, mert ebéd után már hozzuk haza az oviból: a délután a miénk. Tekintve, hogy magam osztom be az időmet, volt lehetőségem kitapasztalni, mire, hány órát kell szánnom, mikor kell este kiegészítenem egy kis plusz munkával a feladataimat.

Azonban ahogy másoknál, úgy nálunk is borult a rendszer azzal, hogy bezárt az ovi. Mert hát máskor is volt rá példa, hogy beteg lett és itthon volt velünk, de más kérdés néhány nap, ami alatt ráadásul a mamák-papák is tudnak kicsit segíteni. Szóval nekünk is alaposan feladta a leckét ez az élethelyzet, holott tudjuk, mekkora mázli, hogy mindketten viszonylag kötetlenül, itthonról dolgozhatunk.

Nálunk leginkább az vált be, hogy felváltva vonultunk el az irodába: egyikünk tette a dolgát, a másikunk a kislányunkat kötötte le, aztán csere.

Talán nem kell mondanom, estére általában úgy éreztük magunkat, mint akit kifacsartak, de nem lévén jobb lehetőség, alkalmazkodtunk az új rendszerhez. Nekem ez még mindig könnyebbséget jelentett, mert négy éves koráig a kislányom apukája külföldön dolgozott – akkor egyedül kellett mindent megoldanom. 

skynesher/istockphoto.com

Amibe lehet, vond bele

Igen, én is tudom, hogy sokkal tovább tart a főzés, a bevásárlás, a Postára járkálás gyerekkel, mint nélküle, de akkor is bevontam ezekbe a gyermekemet, amikor nem volt kényszerhelyzet. Egyrészt szerettem volna, ha tudja, mi a dolgok menete, hogy kerül az étel az asztalra és miért kell feladni a csekkeket. Másrészt úgy tekintettem ezekre a feladatokra, mint a közös idő szerves részére.

Lehet, hogy nem minden percben egymásra koncentrálunk, de együtt vagyunk, beszélgetünk.

Ennél a pontnál a legnehezebb feladat az volt számomra, hogy lassítsak és ne legyek türelmetlen, de azt hiszem, karantén alatt nagyon ráérünk ezt gyakorolni. Persze, ha nem mozdulhattok ki, akkor marad a házimunka: közös sütés, főzés, teregetés, porszívózás és így tovább. Lassabban leszel kész, az biztos, de egy füst alatt letudhatod a gyerekfelügyeletet és a házimunka túlnyomó részét.

Oldalak: 1 2 3

A cikk folytatódik, lapozz!

«Előző
1/3
Következő»
Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!