Egy új kutatás meglepő eredményre jutott
Egy nemrégiben végzett vizsgálat 1754 felnőtt adatait gyűjtötte össze. A résztvevőknek izotópokat tartalmazó vizet kellett inniuk, mely lehetővé tette a kutatók számára, hogy meghatározzák a naponta elégetett kalóriák számát. A kutatók a vizsgálatban részt vevők testösszetételét és az energiafelhasználásuk alapsebességét is nyomon követték. Ez az alapráta azt a kalóriamennyiséget jelenti, amelyet valaki egyszerűen azáltal éget el, hogy él.
A kutatók a teljes energiafelhasználásból kivonták a bazális energiafelhasználást, hogy megközelítőleg megkapják a testmozgásból, valamint más mozgásokból, például állásból, ülésből és gyaloglásból származó energiafelhasználást. Ahogyan az várható volt, a több mozgás több energiát égetett el.
Az adatok azonban meglepő eredményt mutattak. Miközben a kutatásban részt vevők edzettek, nem égettek el annyi teljes kalóriát, mint várták. A legtöbb alany csak körülbelül 72 százalékkal több kalóriát égetett el, mint amennyit az aktivitásuk szintje alapján elvárható lett volna. A kompenzáció még nagyobb volt az elhízott felnőtteknél. Az ő szervezetük hajlamos volt 50 százalékkal vagy annál is többel csökkenteni a testmozgással elégetett kalóriák tényleges számát. Olvass még a témában
Ne emeld meg a hangod! 5 panasz a főnöködnek, amivel magadnak ártasz
„Már azon is túl vagyok, hogy utáljam magam” – Ez gátol abban, hogy elérjem álmaim alakját
Idősebb hölgyek, mi az, amit megfigyeltetek a fiatal lányokon és aggodalommal tölt el titeket?
Melyik mintát választod a képről? Ezt árulja el a személyiségedről






