Lássunk még néhány fontos, a szájápolásban hasznos gyógynövényt
- Kakukkfű: Ezt a gyógynövényt már Egyiptomban, Görögországban és Rómában is alkalmazták. Nagy népszerűségnek örvendett fertőtlenítő és tartósító tulajdonságának köszönhetően. A legerősebb gyógyhatással a kerti kakukkfű rendelkezik; baktérium- és gombaölő, szájüregi gyulladások és rossz lehelet ellen is kiváló.
- Szegfűszeg: Kína kedvelt fűszere volt már az ókorban is. Nagyon jó fájdalomcsillapító, így a népi gyógyászat egyik alappillére volt. Fogfájásra kimondottan jó hatású, csak rá kell harapni egy szegfűszegre.
- Mirha: Ezt a gyógynövényt már a bibliai időkben is ismerték és alkalmazták. A görögök legendáriumában is szerepel, miszerint Thesis, az asszír király lánya, Myrrha nem akart Aphrodité szolgálatába állni. Az istennő bosszút esküdött, és megzavarta Myrrha és Thesis eszét. A mirha gyógynövényt Myrrha könnyéből eredeztették, mivel a fák kérgéből szivárgó nedv (vagyis a könnycseppek) a bánatot jelképezik. Ma is nagyon népszerű gyógynövény, főleg fogínysorvadás és fogszuvasodás megelőzésére használjuk. Kesernyés az íze, de ugyanakkor friss is, mérsékli a gyulladást és elpusztítja a baktériumokat is.

A gyógynövények csodákra képesek, de használatuk nem helyettesíti a minimum évente esedékes fogászati kontrollt. Ne hagyd, hogy a fogaid, az ínyed betegek legyenek, menj el fogorvoshoz! A mai modern fogászatokon a fájdalom már nem állandó szereplő, a székben már a nyugalom az úr.
Még nem szólt hozzá senki. Legyél te az első!