Sajnos manapság számos testi funkciót tabuvá teszünk: kínos beszélni a menstruációról, mindent megteszünk, hogy lassítsuk az öregedést és persze az emésztésről is csak pironkodva nyilatkozunk.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Pedig ezek mind teljesen normális, hétköznapi, testi funkciók, akárcsak a velük járó folyamatok: például a szellentés.
Mi okozza a szellentést?
A szellentés tulajdonképpen a testünk által kibocsátott gáz, ami vagy úgy kerül belénk, hogy lenyeljük a levegőt – elsősorban – étkezés közben, vagy a testünkben dolgozó mikroorganizmusok termelik a különféle folyamatok melléktermékeként. Amikor kapkodva, sietve eszel, vagy nem rágod meg jól a falatokat, akkor biztos lehetsz benne, hogy sok levegőt is nyelsz a táplálkozás során.
A másik kiváltó okért a gyomor- és bélrendszerben élő baktériumok felelősek. Az elfogyasztott élelmiszerek és folyadékok különféle kölcsönhatásokba lépnek velük, és a lebontás folyamán gázok keletkeznek. Előfordul az is, hogy az ételek, italok eleve gázok kíséretében érkeznek, pl. ilyenek a szénsavas üdítők.
Nem véletlen, hogy ezek után mindenkinek böfögnie kell, ám az így bevitt gázok nem minden esetben távoznak maradéktalanul a szájon keresztül. Ahogy a böfögésnek, úgy a szellentésnek is van időnként szaga, de azt már kevesebben tudják, hogy a végbélből távozó gázok sokszor teljesen észrevétlenül és szagtalanul illannak el.
A cikk folytatódik, lapozz!