Bizonyára már neked is van egy kialakult bőrápolási rutinod, amit reggel és este is követsz. Azonban azt már kevesen tudják, mennyit érdemes használni a tonerből, hidratálóból, arclemosóból és szérumokból, olajokból. A következőkben 3 bőrgyógyász, Corey L. Harman, Michele Green és Hadley King osztják meg a tippjeiket.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
1/8 Arctisztító gélek és krémek
Ha pumpás terméket használsz, abból bőven elég egy pumpányi, a többiből pedig egy húszforintosnyi méretű adagot öntesz ki. Mivel a krémes állagú terméket még vízzel higítod fel, pont elegendő lesz a keverék ahhoz, hogy le tudd mosni az arcodat. Érdemes előbb bevizezni az arcodat, majd felfelé irányuló mozdulatokkal masszírozd át a bőrödet vele. Hideg vízzel öblítsd le és egy törölközővel óvatosan itasd fel az arcodról a felesleges vizet.
A tonerek általában egy vattakorongra vagy textil arclemosó korongra kerülnek, ezzel viszont az lehet a probléma, hogy a termék nagy része beszívódik, mire az arcodra kerülne. Hartman szerint ezért az a legjobb, ha a kezedbe nyomsz az esszenciákból egy kb. tízforintosnyi átmérőjű adagot. Tapogasd bele a terméket az arcbőrödbe, ha pedig tonert használsz, különösen ügyelj arra, hogy a szemeid, orrod és a szád környékére ne kerüljön. A micellás vizet pedig érdemes újrahasználható arctisztító korongra öntened és ezzel letörölnöd az arcodat.