
Nagyon magas a kényszer alatt megtekintett filmek száma. 17,2% jelölte, hogy nem akarta megnézni a pornót, de akár felvilágosítás céljából, akár kortársnyomás hatására végül eleget tett ennek. Emellett szintén kiemelten magas, 43,5%-os az aránya azoknak, akik véletlenül néztek felnőtteknek szóló tartalmat.
Ez egyszerre szomorú tény, de valahol mégis jó hír. Hiszen azt jelenti, hogy szülőként sokat tehetünk azért, hogy gyermekeink ne kerülhessenek ilyen helyzetbe. Nyilván mindentől nem tudjuk, és nem is kell őket megóvni, nem foghatjuk állandóan a kezüket. De már azzal is rengeteget tehetünk, ha megfelelő szűrőprogramokat telepítünk a gyermek által is használt készülékekre.
Ez utóbbi egyébként egyszerűbb, mint sokan gondolják. Elegendő a választott alkalmazást feltelepíteni és már élvezhetjük is az előnyöket. Ide nem csak a felnőtt tartalmak szűrése tartozhat, hanem pl. a készülék GPS-es nyomon követése, hívások-üzenetek blokkolása, vagy éppen az egyes alkalmazások időkorlátja. Olvass még a témában






