Átszervezés, létszámleépítés, kiszervezés, átcsoportosítás, bárhogy is fogalmazzuk, borzasztó érzés, mikor kirúgják az embert. A világ végét jelenti? Természetesen nem, de nem könnyű professzionális módon kezelni egy ilyen helyzetet. Mit csináltam rosszul? Hogyan fogom fizetni a számláimat? Mihez kezdek most? Ilyenkor ezer kérdés kavarog az ember fejében és elhatalmasodhat rajta a teljes kétségbeesés. Az alábbi öt pont segít abban, hogy a kezdeti pániktól eljuss addig, hogy bizakodva nézz a jövőbe.
1/5 Adj magadnak időt, de ne túl sokat
Akár benne volt a levegőben, akár nem, nagy csapás, ha elbocsátanak. Ebben a helyzetben teljesen normális dolog pár napot azzal töltenünk, hogy megemésztjük a traumát. Maradj otthon, vagy menj el sétálni, ha van kedved. A sport szintén jó ötlet, ott ki tudod adni magadból a feszültséget.
Mindenkinek szüksége van pár napra, hogy elfogadja a változást és összeszedje magát, azonban nem szabad belesüppedni sem az önsajnálatba és semmittevésbe, úgyhogy pár nap után vágj bele az új fejezetbe.
A cikk a hirdetés alatt folytatódik!
2/5 Gondolj erre lehetőségként, ne katasztrófaként
Szinte nem létezik olyan ember, akit ne bocsátottak volna el a munkahelyéről életében egyszer, tehát fogadd el, hogy ebben nincs semmi szégyellnivaló. Ha pedig önhibádon kívül kerültél ebbe a helyzetbe, akkor pláne nem szabad emésztened magad emiatt. Ugyan ez egy keserű pirula, de le kell nyelni és arra gondolni, hogy legalább új lehetőségeket nyit.
Sokszor egy elbocsátás nem más, mint egy olyan áldás, amiről nem is tudtuk, hogy megtörténhet, hiszen a következő munkahelyeden lehet, hogy sokkal jobban fogod érezni magad.