A romantikus kapcsolatok vége gyakran fájdalmas és bonyolult folyamat, ráadásul időnként teljesen kiszámíthatatlan reakciókkal jár – nem csupán a másik fél részéről.
VIDEO Nagy éves horoszkóp 2025: így alakul az éved személyes és munkahelyi fronton
Az egyik leggyakoribb jelenség, amit megfigyelhetünk, hogy az emberek hajlamosak az exüket „dilisnek” vagy „őrültnek” nevezni, vagy bármi egyébnek, ami negatív töltettel rendelkezik. Mi ezzel a gond? Hiszen mindenki azért szakít, mert valamiért nem passzol össze az exével… Az ilyen jellegű kijelentésekkel Seth Meyers, klinikai pszichológus szerint az a legnagyobb baj, hogy egyoldalúan próbáljuk megmagyarázni a szakítást és ezzel a volt partner viselkedését is.
Ha te jársz ebben a cipőben, el kell gondolkoznod a miérteken, akárcsak akkor, ha valaki neked udvarol, miközben ilyen módon jellemzi az exét. Érdemes fenntartásokkal kezelned egy ilyen állítást, mert ez többet árulhat el a beszélőről, mint arról, akiről valójában szó van.
De miért mondunk egyáltalán bármi negatívat az exünkre?
Az emberek különböző okokból minősítik „őrültnek” és „dilisnek” az exüket. Ez a magatartás gyakran egy védekezési mechanizmus, amellyel megpróbálják magukat jobbnak, ártatlanabbnak feltüntetni a kapcsolatban, ezzel is pozitívabb képet festve a személyiségükről. Meyers szerint ez a viselkedés az érzelmi feldolgozás egyik módja is lehet, amely segít megbirkózni a szakítással járó fájdalommal.
A cikk folytatódik, lapozz!