Újragondolt kaspónak
Nem csupán vázában és nem kizárólag vágott virágok kerülhetnek a kalitkákba, természetesen ültethetünk is beléjük virágokat.
Akár a teljesen hagyományos módon tekinthetünk rájuk kaspóként, tehát a cserépbe ültetett növényinket egy az egyben elrendezhetjük a kalitkákban. Kicsit több munkát, ám annál csodásabb látványt jelent, ha szó szerint a kalitkában ültetjük el a választott növényeinket.
Ebben az esetben gondoskodnunk kell róla, hogy az alsó részen ne tudjon elmozdulni a föld, az öntözés hatására se induljon meg a talaj. Ezt megtehetjük egy extra záró réteg segítségével, amit mohával betakarhatunk. Olvass még a témában
Végül jöhet az ültetés: az igénytelen pozsgások éppúgy csodásan mutatnak a kalitkákban, mint a hosszan lelógó, vagy éppen magasra szökő futóvirágok.






