Akik magas érzelmi intelligenciával rendelkeznek, azoknak korántsem egyszerű az élet. Míg egyesek próbálják realistán szemlélni a világot, addig egy magas érzelmi intelligenciával rendelkező ember gyakran álmodozik, éli meg sokkal intenzívebben az érzelmeket és ezért sokszor áldozatává válhat azoknak az embereknek, akiket a sors nem áldott meg ilyen fejlett érzelmi tudattal.
🎥 Jobb ember vagy, mint hinnéd, ha ez az 5 dolog jellemző rád
Állítsd be a bient megbízható forrásnak a Google-ben!
Ha magas érzelmi intelligenciával rendelkezel, akkor tudod, hogy te mindent sokkal intenzívebben élsz meg, legyen szó örömről vagy csalódásról.
Ha boldog vagy, akkor szinte lehetetlen téged csillapítani és akár idegen emberekre is képes vagy átragasztani jókedvedet, ha viszont szomorú vagy, akkor nincs az az ember, aki képes lenne téged kizökkenteni abból az állapotból.
Ezért nem is nagyon ismered az arany középút fogalmát, inkább szélsőségekben élsz.
2/7 Átveszed mások fájdalmát
Vannak emberek, akiknek, ha elmeséled a problémádat, szívesen meghallgatnak, de aztán, ahogy elbúcsúztok egymástól, tovább is lép, nem túlságosan hatja meg a dolog és főleg nem ragadnak át rá a te problémáid. Más a helyzet egy magas EQ-val rendelkező embernél.
Van, hogy nem is egy, hanem akár egyszerre több ismerőse problémáját is átveszi, amivel az a baj, hogy közben a saját életéről teljesen megfeledkezik. Egyszer csak azon kapja magát, hogy folyton depresszív hangulat lesz rajta úrrá, mikor mások bajait hallgatja és nem is nagyon tud ez elől menekülni.
Egyetlen védekezési mód, ha te is ezzel küzdesz, ha felhúzol egy falat és nem engeded, hogy mások élete ennyire hatással legyen a tiédre. Jó tulajdonság, ha meg tudsz hallgatni másokat, esetleg tanácsokkal látod el őket, viszont ott és akkor zárd is le, mikor elbúcsúztok egymástól. Ideje a saját dolgaidat előtérbe helyezni!
Ha beszólnak neked, akkor azt egész másképp éled meg, mint azok, akiknek az EQ-juk nem túl fejlett. Nem érted, hogy miért bántják egymást az emberek és nehéz befogadnod a csípős megjegyzéseket is.
Ez nincs összefüggésben a humorérzékkel, csupán nem bírod az igazságtalanságot és a rosszindulatot.
Néha az is megterhelő lehet számodra, ha egy ismeretlen társaságban vagy, ahol nem ismered az embereket és nem tudod, hogy ki miért mondta azt, amit.