Az álmoskönyvekben részletes leírást kaphatsz azokról a képekről, melyek álmodban jelennek meg. Ezek a képek sokszor félelmetesek, érthetetlenek és megmagyarázhatatlanok is lehetnek. Ezért nem ajánlatos túlságosan komolyan venni ezeket, mivel nem konkrét üzenetek, vagy lehetséges jövőképek. Viszont a te dolgod megfejteni mélyebb tartalmukat.
VIDEO Év végi fejlődés horoszkóp: ez az, amit még idén kell megfejlődnöd
Álomból valóság
Sigmund Freud, a pszichoanalízis atyja kiemelt figyelmet fordított az álmok jelentésének megfejtésére. Freud volt az első olyan tudós, aki elrugaszkodott a klasszikus szimbólumelemzéstől, az álomkódolástól. Freud szerint az álmok a tudatalatti lelki tartalmak leképződései. Álmok képében olyan elnyomott, vagy tudattalan vágyak, késztetések állnak, amelyeket az emberek nem szeretnének önmaguknak bevallani, illetve bizonyos dolgokat az ébrenlét fázisában megtenni.
Azonban van a történetben egy kis csavar. Úgy gondolja, a vágyaink sokszor még álmunkban sem teljesülhetnek be, mert a tudatalatti kötelességének érzi, hogy közbelépjen, mintegy “álomcenzúra” formájában, így az álmunkban beteljesült kép, jelenet lehet, hogy csak átvitt értelemben ábrázolja a háttérben meghúzódó valódi késztetést.
Még ha így is történik és az álmok jelentése nem tudatosul, az álmodó akkor is érzékeli a felgyülemlett lelki energiákat és egy kis odafigyeléssel tudatosíthatja magában valódi jelentésüket. Freud „álommunkának” nevezi azt a folyamatot, amikor a valós képek helyett valami teljesen más jelenik meg álmunkban.
A cikk folytatódik, lapozz!