Az agyag lélegzetelállító gyógyításra képes. Az anyaföld ajándéka

Az agyag lélegzetelállító gyógyításra képes. Az anyaföld ajándéka

Címlap / Stílus / Test / Az agyag lélegzetelállító gyógyításra képes. Az anyaföld ajándéka

Az agyag lélegzetelállító dolgokra képes: szépít, tisztít és gyógyít. Amikor kapcsolatba lépünk vele, mintha az anyaföld kozmikus energiája járná át a sejtjeinket. Korai elődeink varázslatos gyógyszere volt, egyes természeti népek még manapság is tisztelettel viseltetnek iránta és magától értetődően használják.

Az agyagot az ember már ősidők óta alkalmazta gyógyító céllal. Az ókor nagy tiszteletben álló orvosai és természetgyógyászai is széles körűen alkalmazták és elismerésüket fejezték ki hatásaival kapcsolatban. Az idő előre haladtával viszont egyre inkább háttérbe szorult ez a természetes gyógymód, míg a XIX. században Sebastian Kneipp újra felfedezte. 

A színek jelentése

Az agyagok összetételüktől függően különböző színűek lehetnek. Az alkotóelemeket tekintve gyakorlatilag megegyezőek, de eltérések mutatkoznak azok arányaiban a különböző lelőhelyekről származó agyagok között. Néhány példa a legjellemzőbbek közül:

A zöld agyagot főleg gyógyításra használják, ám kozmetikai hatásai sem elhanyagolhatók. Tisztító, méregtelenítő, gyulladáscsökkentő, és erősen vonzza magához a szennyeződéseket. A bőr megújul, sima és puha lesz a használata után.

A rendkívül finom, selymes tapintású fehér agyag maszkokhoz, arctisztító készítményekhez, bőrradírokhoz ajánlott. Arckrémekhez is tehetsz belőle, ha matt hatást kívánsz elérni. Elsősorban érzékeny vagy száraz bőrre javasolt. 

A rózsaszín agyag magával ragadó színű, kellemesen állagú por, ami főleg száraz és érzékeny bőrre használt készítmények összevetője.

Kevésbé ismert, hogy az agyagnak gyógyhatásai is vannak, és nem is akármilyenek:

1. Méregtelenít

A testidegen anyagokat, a szervrendszerek működése közben keletkezett egészségkárosító melléktermékeket képesek megkötni és eltávolítani.

istockphoto

2. Harmonizál

Az agyag a testre harmonizáló, kiegyensúlyozó hatással van; tehát szükség szerint élénkít, feltölt, vagy éppen felszívja az energiatöbbletet.

3. Gyógyítja a sebeket

A sebgyógyítás terén is rendkívül eredményes, melyben közrejátszik gazdag ásványi anyag összetétele, lúgosító, baktericid tulajdonsága.

Meg is lehet inni!

A belsőleg történő alkalmazás különös odafigyelést, következetességet és kitartást igényel. Az extrafinom szemcséjű való erre a célra. Este egy poharat tölts meg háromnegyed részig hideg vízzel, tegyél bele egy teáskanálnyi agyagot, keverd el alaposan egy kis fakanállal, majd takard le egy tiszta textildarabbal vagy gézzel.

Hagyd állni reggelig és éhgyomorra hörpintsd fel a felső réteget, az első napokban elég ezt meginnod, de amint hozzászoktál az üledékes részt is kortyold el aprónként. Fogyassz mellé még legalább egy pohár vizet. Pótolja az ásványi anyagokat, fertőtlenít, erősít, rengeteg panaszt és betegséget megelőz, illetve kezel, pl.: bőrgyulladás, elhízás, fáradékonyság, gyomorhurut, gyomorsavtúltengés, narancsbőr, stb.

Mire jó az agyag és hogyan használhatod?
kazmulka/istockphoto.com

Hogyan készíts gyógyító pakolást?

Külsőleg a nagy szemcséjű őrleményt főleg nagyobb terjedelmű pakolásokhoz, borogatásokhoz és fürdőkhöz ajánlott használni, míg a finom szemcséjű agyagból kisebb kiterjedésű pakolásokat, borogatásokat, maszkokat készíthetsz.

Az agyagot kúp alakban rendezd el egy üveg- vagy porcelánedényben, majd kb. a feléig önts rá tisztított vizet (felforralt és visszahűtött is lehet) vagy gyógyteát. Keverés nélkül hagyd, hogy teljesen magába szívja a folyadékot. Amennyiben szeretnél illóolajat hozzátenni, akkor előbb keverd el egy kevés extra szűz olívaolajban és azután add hozzá. Mielőbb használd fel. Az agyagpépet faspatulával vidd fel a bőrödre 1- 2 cm vastagságban, a kezelni kívánt területnél néhány centiméterrel szélesebben. Tiszta len vagy pamut anyaggal bugyoláld be magadat. Miután megszáradt, öblítsd le a bőrödet.

A hozzáadott tea fokozhatja a hatást, viszont romlékonyabbá teszi a keveréket. A folyadék hőmérséklete lehet hideg vagy meleg, attól függ, hogy hol és mire szeretnéd alkalmazni.

Az elkészült pépet egyes gyulladások, izomfájdalom, reuma, napszúrás esetén hidegen használd, görcsök esetén melegen, és bizonyos esetekben egyénileg kell kísérletezni, hogy milyen hőmérsékletű felel meg a legjobban a kezelni kívánt problémára. 

A szépítő arcmaszk készítése

Egy- két evőkanál fehér agyagot keverj el tiszta vízzel, esetleg zöldség- vagy gyümölcslével. Gyengéden kend fel az arcodra, a dekoltázsodra vékony rétegben, majd száradás után óvatosan dörzsöld le. Öblítsd le az arcodról a maradékokat és használj tápláló krémet. Fiatalít, feszesít, megszünteti a bőr károsodásait, hatékony mitesszerek, pattanások, eltömődött pórusok ellen.

deniskomarov/istockphoto.com

Narancsos pakolás

Két teáskanál agyagot keverj el némi frissen facsart narancslével és kend a bőrödre. Negyedórával később langyos vízzel mosd le, és hidratálj.

„Agyagsampon”

Két evőkanál Rhassoul agyagot keverj el 1- 1,5 dl vízzel, jól rázd össze egy üvegben, majd vidd fel a hajadra. Masszírozd enyhén a fejbőrbe a képződött gélt. Hagyd hatni 5 percig, majd alaposan mosd le. Bámulatos eredményt érhetsz el ennek a bizarr folyadéknak az alkalmazásával. Tökéletesen tiszta haj vegyszerek nélkül. A marokkói Rhassoul agyag intenzív tisztító hatással rendelkezik, azért vízzel vagy gyógynövényfőzettel elkeverve kíméletesen lehet vele akár hajat is mosni.

Az agyag tartalmazza mindazokat az elemeket, amelyekből a testünk felépül, talán éppen ez az oka annak, hogy olyan jótékonyan hat a testünkre sok- sok különféle tünet és betegség esetében. 

VIDEO Íme a 10 legolcsóbb szobanövény, amit imádni fogsz

Kövesd a Bien.hu cikkeit a Google Hírek-ben is!